У Сумах запустили лінійний прискорювач для лікування онкохворих і новий томограф

У Сумському обласному онкологічному диспансері завершилися роботи з налаштування лінійного прискорювача іноземного виробництва, який використовують при лікуванні онкологічних хвороб. Також разом з ним запрацює новий комп’ютерний томограф.

Сумарна вартість обладнання – майже 80 млн грн, ще більш як 10 млн грн – супутні складові, але з бюджету не витрачено жодної копійки, говорять у Сумській обласній раді.

Комп’ютерний томограф не лише виявляє пухлини, а й дозволяє диференціювати злоякісні новоутворення від доброякісних, визначити наявність та поширення метастаз. На його основі зібрана унікальна система, яка дозволяє точно спланувати проведення лікування на лінійному прискорювачі та опромінити саме ту ділянку, аби не зачепити життєво важливі структури. Відповідно, менше побічних дій, а сам пацієнт значно краще почуватиметься після проведення процедур.

«Це – прорив для Сумської області. В Україні разом з приватними клініками трохи більше як 10 лінійних прискорювачів. В багатьох областях їх взагалі немає», – сказав директор онкодиспансеру Володимир Шевченко.

За його словами, діагноз «онкозахворювання» мають майже 40 тисяч жителів Сумщини, щороку додається понад 4 тисячі нових пацієнтів. Тому нове обладнання надасть можливість ці цифри значно знизити.