У Сумах за тиждень 4 летальних випадки хвороби COVID-19, ситуація погіршується

У Сумській громаді спостерігається щотижнева тенденція до погіршення ситуації з COVID-19.

Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я Олена Чумаченко під час апаратної наради при міському голові.

Минулого тижня зафіксували збільшення кількості хворих на коронавірусну інфекцію. За 7 днів зареєстрували 1277 нових випадків недуги, що на 70% більше за попередній тиждень, з них 110 випадків серед дітей. Окрім цього, зафіксували 4 летальні випадки.

У стаціонарах закладів охорони здоров’я громади від COVID-19 наразі лікуються 83 дорослих (більше половини потребують кисневої терапії, 8 – перебувають у реанімації, 7 – підключені до апаратів СІПАП) та 19 дітей із підтвердженим діагнозом (один малюк – у реанімаційному відділенні, кисневозалежний) і 4 – з підозрою на COVID-19.

У КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького» лікуються 36 сумчан (28 потребують кисневої терапії, 5 хворих перебувають у реанімації).

Зважаючи на погіршення епідеміологічної ситуації, Олександр Лисенко закликав дотримуватися протиепідемічних правил та при будь-яких симптомах недуги – звертатися до сімейного лікаря. Також очільник громади доручив провести роботу з військовими щодо вакцинації.

Щодо загальної ситуації в галузі, то вона, за словами начальниці управління охорони здоров’я, продовжує працювати в режимі підвищеної готовності. Загалом на стаціонарному лікуванні перебувають 1315 осіб, серед яких 136 дітей. Лікарні мають все необхідне для надання медичної допомоги цим хворим.

Також Олена Чумаченко повідомила, що заклади охорони здоров’я готові до опалювального сезону.

З огляду на зниження температури повітря, очільник громади доручив за потреби, при наявності відповідних технічних можливостей, використовувати для опалення стаціонарів обігрівачі задля забезпечення повноцінного функціонування лікувальних закладів і комфортного перебування хворих.