У Сумах оголосили конкурс проєктів з реконструкції площі Незалежності – виключно для студентів-архітекторів

ГО «Українська академія архітектури» оголосила про проведення закритого студентського бліцконкурсу на кращу проєктну пропозицію щодо реконструкції площі Незалежності у Сумах. Організатором конкурсу є управління містобудування та архітектури Сумської ОВА. Як повідомив начальник управління Володимир Биков, мета цього конкурсу – популяризація серед студентів спеціальності «Архітектура» та пошук майбутніх академіків серед молоді.

Він розповів, чому виникла ідея взяти для студентського закритого конкурсу саме тему реконструкції майдану Незалежності:

«Я є членом-кореспондентом Української академії архітектури. І на одному із пленарних засідань ми обговорювали можливості популяризації академії серед студентів. Вирішили провести конкурс проєктів. І, враховуючи співпрацю академії із Сумською ОВА, в рамках якої перед початком війни ми збиралися провести масштабний відкритий Всеукраїнський конкурс серед знаних архітекторів України щодо реконструкції майдану Незалежності у м. Суми, я запропонував використати готові матеріали для проведення студентського конкурсу».

Пропозиція Володимира Бикова була підтримана правлінням академії й було оголошено конкурс серед студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Архітектура».

«Хочу заспокоїти колег, які мабуть, переймаються, що їх не запросили до участі в конкурсі: це конкурс студентських проєктів. Він не під реалізацію. Головне наше завдання – популяризація академії, – підкреслив він. – Також я хотів би, щоб студенти-архітектори зі всієї України знали про Суми. Тому в матеріалах ми подали історичні довідки про Сумщину та Суми».

Як повідомив Президент Української академії архітектури, Народний архітектор України Олег Слепцов, наразі на участь у конкурсі подано 60 заяв від студентів та студентських колективів – з Дніпра, Києва, Полтави, Одеси, Львова, Харкова, Чернівців, Кропивницького, Запоріжжя. Найбільша кількість конкурсантів – з Одеси та Києва.

«Ми назвали наш конкурс бліцконкурсом, тому що не вимагаємо від студентів враховувати всіх нюансів, які мали би бути на «дорослому» конкурсі, зокрема, можливості тих же планшетів. Тобто це має бути ідея, ескіз… Ми шукаємо серед цих студентів своїх академіків, – підкреслив Олег Слепцов. – До речі, в цьому конкурсі хотіли брати участь і самі викладачі, які навчають студентів. Але ми їм відмовляли. Бо це – студентський конкурс».

Останній термін подачі конкурсних проектів – 15.06.2023. Презентація конкурсних робіт відбудеться у столиці України, на території Софії Київської.

ВШ