У Сумах провели навчання для кінологів Нацполіції та Нацгвардії України

Навчання проходили на базі кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області. Поліцейські кінологи разом з кінологами Національної гвардії України, пенітенціарної системи, колегами з інших областей країни провели спільний тренінг-семінар на тему «Собаки-детектори. Підготовка та використання собак-детекторів у службово-бойовій діяльності».

Своїм досвідом з підготовки службових собак поділився Начальник циклу кінології Державного закладу професійної освіти зі специфічними умовами навчання «Житомирська академія поліції», суддя КСУ з робочих якостей Сергій Гайдук.

За час семінару кінологи розібрали теоретичні питання підготовки службових собак, відпрацювали практичні навички з пошуку та виявлення зброї та набоїв, вибухових речовин та наркотичних засобів у багажі, вантажі, в транспортних засобах, а також відпрацювали роботу собак у приміщеннях.

«У цей складний для України час підготовка службових собак за цим напрямком є дуже необхідною. Використання собак-детекторів дозволяє запобігати незаконному обігу вибухівки, зброї та набоїв. Щодня собаки допомагають поліції, військовим у виявленні боєприпасів та вибухівки, що залишились на деокупованих територіях. За останній рік за допомогою наших службових собак було виявлено і вилучено з незаконного обігу десятки кілограм вибухонебезпечних речовин, десятки одиниць вогнепальної зброї, тисячі набоїв. Захід, що відбувся, дійсно важливий, він допоміг нашим поліцейським отримати нові знання, практичні навички, і однозначно буде тільки на користь нашій службі», – відзначив начальник кінологічного центру ГУНП в Сумській області Павло Старостенко.