У Сумах провели 5 операцій з пересадки серця, 3 з пересадки печінки і 19 з пересадки нирок

П’ять операцій з пересадки серця, три з пересадки печінки і дев’ятнадцять з пересадки нирок за цей рік! І це все – у КНП “Центральна міська клінічна лікарня” Сумської міської ради, яка є базою донорських органів, повідомляє управління охорони здоров’я.

Трансплантація – це найскладніше досягнення 20 століття в медицині. Це шанс на життя тим, чиї недуги досягли свого піку.
Пересадка органів може відбуватися через родинне або посмертне донорство. Маємо зазначити, що зараз відсоток трансплантації від померлого донора значно зріс і це означає, що українці більше усвідомлюють важливість даної справи.

Пошук донорів – це складний процес. Донорами стають люди, у яких констатували смерть мозку. Якщо біологічні параметри в нормі і були відсутні тяжкі захворювання, лікарі можуть просити родичів померлої людини на згоду вилучення органів.
Чимало людей чули через засоби масової інформації про те, що один донор може врятувати декілька життів, тож багато хто на це погоджується відразу.

Також забір органів – це дуже складний процес. Не кожна операційна підходить для цього і обов’язково потрібна команда досвідчених лікарів.

В Україні пересадку органів здійснюють в 32 медичних закладах. В нашій центральній міській лікарні вперше заговорили про це ще два роки тому. Тоді це все було з області фантастики! Але наші фахівці вирішили спробувати і опанувати цей напрям. І зараз заклад посідає провідне місце серед закладів, що займаються трансплантацією органів в Україні.

Операції з пересадки серця провів відомий український кардіохірург, який в 2001 році вперше це зробив в Україні – Борис Тодуров.
Велика гордість за наших українських лікарів! Велика подяка і шана людям, які своєю згодою рятують життя інших людей!