У Сумському районі з початку району склали 643 протоколи про домашнє насильство

Поліцейські сектору протидії домашньому насильству щоденно виїжджають на повідомлення щодо сімейних сварок, побутових конфліктів, неприязних відносин між членами родин або співмешканцями. Причиною більшості таких випадків стає алкоголь.

Робота поліцейських у сфері протидії домашньому насильству важка і непередбачувана. Адже, навіть з початком воєнних дій на території нашої країни, фактів вчинення домашнього насильства не поменшало, а ця сфера ніколи не втрачає своєї актуальності та є однією з найпоширеніших причин звернень до поліції.

По прибуттю на місце виклику співробітнику поліції треба встановити кількість учасників та сторони конфлікту, за необхідності надати домедичну допомогу, визначити родинні зв’язки. Також правоохоронці повинні визначити, чи є в діях кривдника ознаки фізичного, психологічного, економічного чи сексуального насильства, з’ясувати усі обставини конфлікту. Далі виноситься рішення про притягнення кривдника до відповідальності. Окрім того, поліцейський роз’яснює сторонам конфлікту їх права та обов’язки, а також право на захист осіб, постраждалих від домашнього насильства.

За 11 місяців цього року відділом превенції Сумського районного управління поліції складено 643 адміністративних протоколів про вчинення домашнього насильства та 317 термінових заборонних приписів стосовно кривдників. Крім того, через систематичне вчинення домашнього насильства до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 20 матеріалів за вчинення кримінальних правопорушень.

Правоохоронці радять не доводити до ситуації, коли конфлікт вже зайшов у глухий кут і без допомоги поліції не обійтися, та намагатися вирішувати все мирним шляхом.