У Тростянецькій громаді запустили сонячну електростанцію в лікарні

Тростянецька міська влада уже тривалий час реалізовує проєкт, який передбачає впровадження низки заходів із розвитку локальної мережі відновлювальної енергетики. Основна його мета – підвищення енергонезалежності об’єктів інфраструктури Тростянецької міської громади. Першим об’єктом, який отримав інструмент для економії бюджетних коштів та підвищення рівня енергонезалежності, стала Тростянецька міська лікарня.
На покрівлі дитячого відділення у лютому встановили сонячну електростанцію потужністю 45 кВт, яка забезпечує роботу корпусу, де розміщені лабораторії та поліклініка. Фінансування цього проєкту здійснювалось коштом Швейцарської конфедерації в рамках впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки, сума вкладених коштів складає 3,3 млн грн.
«У встановленні сонячної електростанції нам допомагала Асоціація «Енергоефективні міста України», до якої входить і Тростянець. – зазначив заступник Тростянецького міського голови Максим Синявін. – Відстежує роботу цієї електростанції за допомогою спеціального додатка технічний експерт цієї асоціації, який буде давати свої рекомендації щодо коригування подальшої її роботи в залежності від кількості виробленої енергії тощо».
Завдяки спеціальним інверторам та акумуляторам, які встановлені у підвальних приміщеннях лікарні, так звана “зелена” енергія може накопичуватися та використовуватися під час перебоїв зі світлом чи у темну пору доби.
«Користь від використання цієї електростанції ми уже встигли відчути, – розповідає інженер-енергетик КНП «Тростянецька міська лікарня» Сергій Федченко, – потужності цієї електростанції вистачає, щоб забезпечити електроенергією два поверхи дитячого корпусу, крім рентгенівського та флюорографічного кабінетів. Починаючи з середини лютого, лікарня щомісяця економить близько 10 тис. гривень на оплаті електроенергії».
Крім цього, додатково на покрівлі корпусу стаціонару встановлена та перебуває у процесі підключення сонячна електростанція на 63 кВт, яка забезпечить безперебійну роботу частини відділень стаціонару та модульної поліклініки, яка наразі будується на території Тростянецької міської лікарні.