У Тростянецькій громаді облаштували комфортні центри для проживання переселенців

У Тростянецькій громаді наразі зареєстровано 1600 внутрішньо переміщених осіб. Сюди продовжують прибувати люди з небезпечних територій, лише в березні приїхало близько 100 переселенців. Більшість з цих сімей потребує поліпшення житлових умов.
На сесії Тростянецької міської ради було прийняте рішення про створення 5 центрів для тимчасового проживання внутрішніх переселенців: у Тростянці на вулиці Заводській, 1 та Кеніга 7, а також у селах Солдатське, Мартинівка, Дернове.
Уже завершені ремонтні роботи у центрі комплексного проживання ВПО, розташованого у селі Мартинівка, які були профінансовані з державного бюджету на суму 2,7 млн гривень.
Завдяки підтримці партнерів – нідерландської громадської організації Open Door Ukraine були придбані меблі та побутова техніка на суму 5,6 тис. євро. Крім цього, побутову техніку для забезпечення внутрішніх переселенців подарувало Товариство Червоного Хреста в Україні; гуманітарний центр «Проліска» надав пледи, посуд, постільну білизну; благодійний фонд «Руки милості» – побутову хімію та засоби гігієни.
«Ремонтні роботи вже повністю завершені. Завдяки кропіткій співпраці з міжнародними та українськими благодійними організаціями вдалося вирішити і проблему забезпечення закладу меблями та необхідним устаткуванням, – розповідає Олена Волкова, профільна заступниця міського голови, – заклад у селі Мартинівка загальною площею 182 кв. м розташований у мальовничому місці та розрахований на проживання 15 осіб. У ньому наявні 4 умебльовані кімнати, які забезпечені опаленням, гарячою водою, душовими, санвузлами. Є загальна кухня, де можна готувати їжу, вечеряти».
У центрі комплексного проживання ВПО у селі Мартинівка є вільні кімнати.
“Тож запрошуємо внутрішніх переселенців, які потребують поліпшення житлових умов, звертатися з відповідними заявами до Центру надання адміністративних послуг. Також за роз’ясненнями можна звертатися до відділу соціального захисту Тростянецької міської ради, або до старости.
Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам та благодійникам за увагу до Тростянецької громади, за підтримку людей, які опинилися в біді через війну. Завдяки вашим зусиллям наші переселенці почуватимуться у комфортних умовах у центрах компактного проживання!”, – говорять у міськраді.