У Тростянецькій громаді триває підготовка до нового навчального року

Усі заклади освіти Тростянеччини мають бути своєчасно підготовлені до початку нового навчального року та облаштовані укриттями для безпеки дітей. Таке завдання поставив перед керівниками закладів освіти сьогодні на нараді міський голова Юрій Бова.

Головний меседж наради – виконання невідкладних робіт по кожному освітньому закладу з метою їх повноцінного відновлення після руйнування, спричиненого російським агресором у період окупації Тростянця.

Кожен керівник докладно доповів про ті ремонтні роботи, які вже виконані. Зокрема, мова йшла про скління вікон, встановлення нових віконних конструкцій, дверей, ремонт дахів та системи опалення, заготівлі твердого палива. Директори освітніх закладів також озвучили проблеми, які потребують негайного вирішення.

Відбулося коригування бюджету по кожній школі, дитячому садочку, позашкільному закладу. За словами начальника відділу освіти Яни Білокур, навчальні заклади, які зазнали найбільшої руйнації, а це міський дитсадок «Білочка», школи в селах Солдатське, Білка, міські школи №3, №5, включені Сумською обласною військовою адміністрацією в перелік закладів, що будуть відновлюватися за державні кошти.

Міський голова наголосив: розраховуючи на допомогу з області, Тростянець докладатиме й власних зусиль: спрямовуватиме кошти бюджету громади на відновлення шкіл і садочків та поліпшення їх матеріальної бази, залучатиме благодійні і спонсорські ресурси, щоб до 1 вересня всі навчальні заклади мали стовідсоткову готовність.

Окремо обговорювалося питання безпеки дітей в умовах організації навчального процесу під час воєнного стану. Обов’язковою умовою очної форми навчання є наявність укриття, облаштованого за усіма правилами. Які приміщення можна використати під укриття, що потрібно зробити, щоб вони відповідали всім вимогам, щоб діти й педагоги почувалися там зручно? Ці питання жваво обговорювалися на нараді.

Очільник громади зазначив:

«Війна внесла корективи у плани нашої громади, скасувавши фестивалі, спортивні змагання, свята. Кошти, які закладалися в бюджеті на їх проведення, будуть перерозподілені й на заходи безпеки – на облаштування укриттів, на ремонт пошкоджених приміщень закладів освіти, відновлення їхньої матеріально-технічної бази.

У Тростянці та селах громади з 1 вересня 2022 року, в залежності від рівня безпеки, буде очний, дистанційний або змішаний формат навчання. Усі заклади мають бути якісно підготовлені по кожному з напрямів”, – резюмував міський голова.

trostyanets.info