У Тростянці відбулася нарада щодо відбудови привокзальної площі, зруйнованої російськими окупантами

У Тростянецькій міській раді відбулася зустріч з підприємцями, торговельні об’єкти яких, розташовані на площі 40-ї Армії, були зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій.
Нараду провів міський голова Юрій Бова, присутніми також були профільні заступники міського голови та начальники відділів Тростянецької міської ради. Узяв участь у нараді й директор обласного департаменту містобудування та архітектури Володимир Биков.
Міський голова Юрій Бова розповів підприємцям, що під час візиту до Тростянця Президента України вдалося поговорити з ним про плани з відбудови привокзальної площі та території навколо неї. Минулої суботи у Києві відбулася важлива зустріч міського голови з керівництвом Міністерства розвитку громад та територій України та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Результатом цієї зустрічі стало погодження того факту, що привокзальну площу, залізничний та автовокзали, будинок по вул. Благовіщенській, 53 потрібно відновлювати найближчим часом. У Міністерстві запропонували відновити усю площу, усі споруди коштом держави, якщо будуть отримані відповідні дозволи від кожного підприємця, та впорядковане питання щодо земельних ділянок.
Це пілотний проєкт, у державі ще не було наскільки масштабного відновлення цілої площі з прилеглими об’єктами інфраструктури, торгівельними точками та місцями відпочинку. Тож дуже важливо, щоб усе задумане було реалізовано, адже ми у майбутньому станемо прикладом для відбудови і інших зруйнованих російськими військовими міст.
Для того, щоб держава змогла вкласти державні кошти у розробку документації, будівельні та відновлювальні роботи, потрібно врегулювати ситуацію з майном, спорудами, земельними ділянками, які знаходяться у приватній власності підприємців. Всі ці об’єкти потрібно передати у власність міста, щоби дати державним структурам можливість розробити єдиний проєкт відновлення усієї площі, але при цьому враховуючи інтереси кожної сторони. Після того, як власники майна передають свої об’єкти у власність громаді, міська рада буде у свою чергу, укладати угоду з Агентством відновлення на відбудову усіх пошкоджених чи зруйнованих об’єктів і споруд.
«У цієї проблеми є два варіанти вирішення, – наголосив очільник громади, – перший варіант – підприємець відмовляється від участі у проєкті, міська влада у такому випадку викупає у власника майно, та у подальшому розпоряджається даною ділянкою чи об’єктом нерухомості на власний розсуд. Інший варіант, більш цікавий – укладання інвестиційних угод міської влади з кожним з підприємців. Згідно цих угод підприємець передає своє майно громаді як інвестицію у майбутню реконструкцію, і по завершенні реконструкції отримує у власність торговельний об’єкт. Хочу зауважити, що при розробленні проєкту та подальшій роботі будуть враховані інтереси кожного підприємця: місце розташування, площа, специфіка торгівельної точки, та інші побажання власника, який буде брати участь у інвестиційній програмі»
«Ще минулого року однією столичною архітектурною компанією була розроблена концепція реконструкції залізничного вокзалу та центральної площі м. Тростянець, розповів головний архітектор області Володимир Биков, – але ця концепція не остаточна, тож пропоную підприємцям долучитися до обговорення, щоби врахувати інтереси кожного, але й зробити майбутню площу сучасною, стильною, з затишними місцями для відпочинку та торгівельними площами, які будуть максимально зручними, енергоефективними. Бо на нас буде рівнятися вся Україна, беручи приклад того, як спільними зусиллями держави та бізнесу можна відродити країну.»
У ході жвавого обговорення усі 32 підприємці, які є власниками об’єктів нерухомості біла вокзалу, попередньо погодилися узяти участь у державній програмі. Було враховано більшість зауважень, як то: розміщення та розмір автостоянок, доцільність влаштування великої площадки для автобусів, розташування під’їздів до торговельних точок тощо. Усі ці побажання місцевого бізнесу будуть передані проектантам та фахівцям з Міністерства розвитку громад та територій України, які завітають до Тростянця уже 5 квітня.