У Тростянці відкрили відновлену педіатричну амбулаторію

18 липня відбулася довгоочікувана подія як для тростянецьких педіатрів, так і для батьків та їх дітей – урочисто відкрита педіатрична амбулаторія КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги».
Перерізала символічну стрічку медична директорка КНП Олена Міхно, разом з дітлахами. Узяв участь в заході й міський голова Юрій Бова.
«Шановні медичні працівники, шановні мами, дорогі наші діточки, – звернувся до присутніх очільник громади, – відкритям цього відділення ми робимо крок назустріч нашим дітям, крок до їх комфорту та здоров’я. Ми не могли залишити дітей Тростянецької громади без уваги, без належного обслуговування, тож вирішили облаштувати для педіатричної амбулаторії цю частину приміщення. Сил та коштів сюди вкладено дуже багато, адже приміщення було у занедбаному стані, але ми на цьому не будемо зупинятися. У планах – облаштування центру первинної медичної допомоги у єдиному приміщенні, сучасному та розташованому в доступному місці!»
«Дякуємо благодійникам та міській владі за співпрацю, надану допомогу у придбанні медичного обладнання та відбудову дитячої амбулаторії, – зазначила директорка КНП «Тростянецький Центр первинної медичної допомоги» Світлана Лобода, – завдяки цій співпраці ми змогли облаштувати для наших наймолодших пацієнтів зручне та комфортне помешкання, щоб зручно себе почували як матусі з діточками, так і колектив педіатричної амбулаторії».
Як відомо, будівля Тростянецької міської лікарні, в якій розташована й педіатрична амбулаторія, зазнала чи не найбільшої руйнації внаслідок злочинних дій окупантів. Другий поверх поліклінічного відділення, у якому вели прийом лікарі-педіатри, проводилися огляди та щеплення діток, був вщент розбитий внаслідок прямого попадання артилерійського снаряда. У період деокупації всі лікарі-педіатри опинилися в одному кабінеті, розташованому поряд з кабінетами сімейних лікарів, що створювало як для лікарів, так і для їх маленьких пацієнтів додаткові незручності.
Міська влада постійно опікувалася цією проблемою, вела щоденні перемовини з різноманітними благодійними фондами, тож  урочиста подія стала можливою завдяки згуртованій співпраці багатьох фондів, організацій.
Так, швейцарська міжнародна неурядова організація «MedAir» виділила кошти у сумі близько 1,4 млн грн, за які було замінено дах з водостічною системою, внутрішню систему водопостачання та водовідведення, опалення та вентиляцію, замінено вікна, проведено ремонт санвузлів, та обладнано електрозабезпечення приміщень та закуплена оргтехніка. Благодійна організація «Партнерство за сильну Україну» допомогла у придбанні меблів, облаштуванні робочих місць. Крім цього, медичне обладнання було отримано від благодійного фонду «Благомай».
Міська влада виділила з міського бюджету 1 млн грн, щоб повністю завершити ремонтні роботи та облаштування даних приміщень усім необхідним. Педіатричне відділення розташоване у окремому корпусі зі своїм входом, на першому поверсі – реєстратура, кабінет здорової дитини та кабінет щеплення, на другому – кабінети педіатрів, медичного директора та старшої медсестри.
Тож нарешті тростянецькі педіатри, які уже майже півтора року вели прийом маленьких пацієнтів у тісноті, в одному кабінеті, дочекалися світлих, затишних та комфортно облаштованих кабінетів. Маленькі пацієнти ті їх батьки – відокремленого приміщення, перебуваючи і якому дітки можуть погратися, очікуючи на щеплення чи прийом, мами можуть запеленати чи погодувати немовля, адже для кожного такого випадку тут облаштований зручний куточок.
Висловлюємо щиру подяку благодійним фондам та організаціям, які допомогли з ремонтом та облаштуванням цієї педіатричної амбулаторії, за увагу до Тростянецької громади, за підтримку її медичних закладів.