У Тростянці затвердили план оптимізації мережі закладів середньої освіти

Актуальне питання освітньої сфери Тростянецької громади розглянули депутати на сесійному засіданні. А саме: про затвердження перспективного Плану оптимізації мережі закладів освіти Тростянецької міської ради на 2022-2024 роки.

Головною метою оптимізації мережі закладів освіти є виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту», підвищення якості освіти для школярів міста і сіл громади.

Розробка перспективного Плану оптимізації обумовлена, насамперед тим, що несприятлива демографічна ситуація та певні соціально-економічні чинники призвели до скорочення контингенту учнів у сільській місцевості.

Над розробкою цього документу працювала робоча група з реформування закладів загальної середньої освіти, до складу якої увійшли керівники всіх закладів загальної середньої освіти нашої громади. До уваги бралися результати зустрічей з педагогічними колективами сільських закладів освіти та сільськими старостами, на яких були озвучені можливі шляхи реорганізації кожного навчального закладу з урахуванням демографічної ситуації в сільській місцевості, прогнозованої кількості учнів у сільських школах на найближчі 3-4 роки, умови для навчання дітей та їх відповідність сучасним вимогам.

Як підкреслив на сесії міський голова Юрій Бова, юридичним відділом та відділом освіти Тростянецької міської ради проведено великий обсяг підготовчої роботи з тим, щоб зберегти кожен освітній заклад, щоб сільські і міські діти мали рівний доступ до освітніх технологій, до якісної сучасної освіти.

Перспективний План оптимізації мережі закладів зальної середньої освіти Тростянецької територіальної громади на 2022-2024 роки, розроблений на основі докорінного аналізу мережі закладів освіти громади, передбачає утворення ліцеїв та їх корпусів, де учні отримуватимуть повну середню освіту, а також гімназій з 9-річним терміном навчання.

Згідно з перспективним планом, статус ліцею отримають: заклади загальної середньої освіти №2, №3, №5, Кам’янський ЗЗСО, Білківський ЗЗСО. Смородинська філія ЗЗСО №5 стане філією ліцею №1 (зараз назва школа №5). Статус гімназії отримають міські школи №1 та №4, які наразі є філіями відповідно ЗЗСО №3 та №5.

Люджанський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти пропонується реорганізувати в корпус Кам’янського ліцею, до ліцею №3 (школа №3) приєднаються Семереньківський та Печинський корпуси, Солдатський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти також має стати корпусом ліцею №3.

Станівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів буде корпусом ліцею №1 (школи №5), що дасть можливість навчатися до 11 класу саме в селі Станова.

Перспективний План оптимізації мережі закладів зальної середньої освіти Тростянецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки на наступному тижні обговорюватиметься у старостинських округах, на зустрічах міського голови з населенням.