У Тростянці можна пройти тестування на вірусні гепатити В та С

Тростянецький Центр первинної медичної допомоги проводить тестування на вірусні гепатити В та С, також є в наявності вакцина “Еувак” від вірусного гепатиту В для пацієнтів з групи ризику.
До групи ризику по захворюванню на гепатит В та С належать члени сімей, які мають інфікованих родичів, медичні працівники, донори крові, хворі на гемодіалізі, хворі на гемофілію, ін’єкційні наркомани, гомосексуалісти. Звертайтеся до свого сімейного лікаря.
Гепатит В – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає печінку та призводить до грубих порушень функціонування цього органу.
Заразитися інфекцією можна трансмісивним шляхом, тобто при безпосередньому контакті з кров’ю хворої людини, під час незахищеного статевого акту, у кріслі стоматолога, у тату-салоні та навіть перукарні.
Гепатит В може протікати в гострій та хронічній формі. Через велику поширеність та високий рівень захворюваності із несприятливими наслідками, гепатит В залишається актуальною проблемою сучасної світової системи охорони здоров’я.

Перші симптоми та ознаки такі:

– жовтяниця — шкірні покриви та склери очей набувають жовтого відтінку;

– посвітління або повне знебарвлення калу;

– шлунково-кишкові розлади із діареєю та блюванням;

– потемніння сечі;

– постійна нудота;

– надмірна втомлюваність.

Надійним засобом профілактики захворювання є вакцинація. Згідно з національним календарем щеплень МОЗ України, вакцинація від гепатиту B є обов’язковою. Першу дозу вводять дітям у перший день життя.

Довідково. Сімейні лікарі, терапевти, педіатри КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» ведуть прийом пацієнтів за адресою: м. Тростянець, вул. Шкільна 3.

Черговий лікар працює до 18:00.

Субота з 08:00 – 16:00.

Неділя – вихідний день.

Тел. реєстратури – 099-11-61-283; 054(58)-5-49-56