У Тростянці розпочали капремонт зруйнованої рашистами пʼятиповерхівки

У Тростянці розпочали капремонт багатоквартирного будинку на вул. Благовіщенській, 53, в якому проживало 60 родин. Будівельники почали робити демонтаж пошкоджених перегородок, заміну плит покриття, опорядження стін та підлоги, заміну покриття покрівлі та відновлення вентиляційних каналів і парапетів.

Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області.

У лютому-березні 2022 року, коли місто було в окупації, цей будинок російські військові неодноразово обстрілювали з різних видів зброї. Він горів тричі. 23 березня, коли російські війська виходили з міста, багатоповерхівку обстріляли прицільним вогнем.

Міська влада пізніше підтвердила, що окупанти заселилися в порожні квартири та використовували людей у будинку як живий щит. Людей ставало з кожним днем менше, і, коли росіяни побачили, що лишилися в будинку самі, просто спалили його. БТР розстріляв верхні поверхи й почалася пожежа, яку люди не змогли погасити. У більшості мешканців не лишилося нічого із того, що було у квартирах.

26 липня Агентство відновлення оголосило тендер на відбудову пʼятиповерхівки по вул. Благовіщенській. У закупівлях узяли участь 5 компаній. 11 вересня уклали договір із переможцем. Завдяки проведенню тендеру очікувана вартість робіт зменшилася на 6,5 млн грн.

За проєктом заплановано відновлення перекриттів, утеплення фасаду та ремонт покрівлі, внутрішнє оздоблення квартир та коридорів загального користування. Також у будинку встановлять нові вікна та двері. Повністю відновлять мережі електроживлення, водопостачання і каналізації. Повне завершення відбудови пʼятиповерхівки по Благовіщенській заплановано на серпень 2024 року.

Нагадаємо, що в Тростянці Агентство відновлення також реалізує проєкти з відбудови ще одного житлового будинку на вул. Нескучанській, 9, залізничного вокзалу та міської лікарні.