У 2022 році на Сумщині не фіксували випадків сказу тварин та грипу птиці

Протягом останніх 4-х років в Сумській області відбувся спад спалахів сказу тварин: 2019 рік – 19 випадків сказу, 2020 рік – 11 випадків сказу, 2021 рік –2 випадки, 2022 – відсутні випадки сказу.

Про це розказав начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації.

Також з 2006 року відсутні випадки грипу птиці. Віктор Науменко вважає, що така позитивна динаміка відбувається завдяки постійному моніторингу всіх видів птиці – як домашньої, так і дикої. Грип птиці – це небезпечне інфекційне захворювання, яке може передаватись людині та призвести до смерті.

Учасники засідання обговорили обов’язковість проведення профілактичних заходів проти сказу тварин, особливо пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, і проведення моніторингових досліджень диких перелітних птахів на високопатогенний грип.