«Фейки про мене — це політичне замовлення проросійських сил» — Вадим Лисий

За даними слідства, перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий вніс недостовірні відомості до декларації за 2020 рік. Нещодавно деякі сумські ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що перший заступник голови Сумської обласної ради у розшуку й не з’являється на робочому місці. Журналісти СТС вирішили перевірити – чи дійсно це так?

І без попередження вирушили до кабінету посадовця у робочий час. Вадим Лисий погодився коментувати ситуацію.

«Це смішно, тому що це фейк. Коли вийшла новина замовна новина стосовно мого розшуку, я зразу написав листа на керівника поліції, на керівника СБУ, керівника ОВА, набрав їх особисто, сказавши, що, я в розшуку? Вони кажуть: Вадиме Вікторовичу, Ви не в розшуку Я направив листа, мої адвокати направили, щоб це офіційно було зафіксовано, я набирав 102 і казав: я перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий, щоб не було паніки, я там-то там-то я в розшуку. Вадиме Вікторовичу, Ви не в розшуку», – розповідає Вадим Лисий.

Повідомлення у медіа, як і саму справу, Вадим Лисий називає політичним замовленням. На його думку, до цього причетні представники проросійських сил на Сумщині:

«Розганяли це інформаційно навмисно – для того, щоб посіяти паніку, тому що керівна посада зобов’язує бути публічною людиною і перебувати на місці роботи. Я тут, на робочому місці, виконую свої функції або тут, або в батальйоні, або у відрядженні, ні в якому розшуку я не є»

Посадовець пояснює, що періодично виїздить у відрядження або на території Сумщини, зокрема у прикордонних громадах, або ж на Сході:

«Ви знаєте, що багато наших батальйонів, хлопців з Сумщини зараз захищають фронт і зараз там проходять службу. Це наші хлопці, в тому числі й мої побратими, які пішли до ЗСУ й захищають нашу Україну»

На питання, якщо це політичне замовлення, то хто замовник, пан Вадим відповідає так:

«Тут, очевидно, потрібно шукати, у кого є мотиви. Ви розумієте, що сьогодні представники заборонених проросійських партій намагаються поновитися на посадах? У березні, якщо я не помиляюся, суд буде у пана Стрельченка, першого заступника голови обласної ради минулого. Його зняли у квітні, тому що це нелогічно, коли представники проросійських партій під час війни з росією обіймають посади. Будь-які посади. Звичайно, він хоче повернути цю посаду, зробити так званий реванш. Я не хочу називати прізвищ. Але у нас керівні посади зараз займають депутати заборонених проросійських партій. На мене дещо тисли щодо певних людей, щоб їх поновили на посадах, за моїм підписом, я відмовлявся це робити. І минула влада була, скажімо так, змотивована, всіми цими моментами. Але я наголошую, що представники проросійських партій не мають права посідати посади. Близько 20-30% підприємств на Сумщині, комунальної або державної власності займають представники ОПЗЖ. Скажіть, будь ласка, вам мало цього пана Лобова, який став суддею в ДНР, бувши тут чиновником? Чи привести приклад на Херсонщині депутатів від ОПЗЖ, які зайняли керівні посади при росіянах?»