Фізична реабілітація: активація резервних сил організму, відновлення після серйозних равм та операцій

У відділенні фізичної реабілітаційної медицини Сумської обласної клінічної лікарні повертають молодість та сили. І це не жарт, не перебільшення, адже фізична реабілітація відновлює працезданість організму, активує резервні сили та можливості.
Фізичною реабілітацією вважається система заходів, котрі направлені на організацію і застосування методів, комплексів та різноманітних фізичних занять, які використовуються на певних етапах лікування. Також, сюди можна віднести розвиток нових можливостей і навичок організму, чи відновлення після серйозних травм та операцій.
Основні особливості фізичної реабілітації
Мета завдання реабілітації досить проста – відновити працездатність організму, та пристосувати його до повноцінного виконання всіх необхідних функцій. Також, можна виділити ще й такі завдання:
– активація резервних сил та можливостей організму;
– підсилення захисних функцій;
– профілактика можливих ускладнень та рецидивів певних захворювань;
– відновлення, тренування та прискорення лікування органів, систем и їх функціональності.
Фізична реабілітація – комплекс заходів, які направлені на відновлення повноцінної функціональності організму. Сюди входять: фізичні вправи та заняття, масаж, різні терапії, а також загартовування і сонячні ванни.
Використання фізкультури – це один з найдавніших та найдієвіших способів. Тут просто потрібно підібрати пацієнту підходящий комплекс вправ та занять, котрі допоможуть швидко відновитись. Навіть якщо є величезне бажання все зробити дуже швидко, ні в якому разі не варто старатись через силу, тому що це тільки нашкодить організму і може виникнути рецидив травми.
Популярними останнім часом терапіями вважаються: ерготерапія, кінезіотерапія, гідрокінезіотерапія. Всі вони направлені на лікування рухами тіла, а гідрокінезіотерапія застосовується в воді. Це плавання, гімнастика, корекція рухів і інші вправи які дещо полегшуються завдяки впливу води.
Масаж, фізіотерапія та мануальна терапія для реабілітації
Дуже гарним та дієвим способом виділяється лікувальний масаж – його застосовують для дуже багатьох різноманітних захворювань та травм. Це дуже ефективний засіб, який широко розповсюджений та використовується в медицині. Масаж призначають і дорослим і дітям, а також застосовують для лікування та профілактики.
Фізіотерапія також є дуже дієвим способом реабілітації, який можна використовувати самому: сонце, свіже повітря, особливі кліматичні умови, мінеральні води, грязі. Звичайно є і штучні чинники, які надаються через спеціальні пристрої та апарати.
Досить великої популярності набула і мануальна терапія, до основи якої входять різні методи та прийоми, направлені на виправлення структури організму. Це досить складний вид терапії і виконується він лише професіональним спеціалістом, котрий знає все про зони та області організму та що потрібно робити, обов’язково в правильному порядку. Завдяки мануальним терапевтам можна позбавитись больових відчуттів, знизити спазми та багато інших проблем.
Основними ефектами після правильної фізичної реабілітації можна виділити наступні:
– покращення загального стану організму, кровообігу та обміну речовин;
– прискорення заживлення тканин та зрощування кісток;
– позбавлення болю;
– повернення до повної функціональності та її покращення.