“Хочемо справедливості, але допомагаємо тим, хто хоче пиляти бюджет”, – сумський журналіст про тендери, дороги і посади

“Нещодавно у Фейсбуці з’явилася публікація сумчанина Дмитра. Він створив петицію, щоб директора КП «Шляхрембуд» не допустили до конкурсу на посаду директора КП. Мотивував сумчанин це тим, що директор не виконує своїх зобов’язань, а часом перевищує повноваження. Адмін сервісу місцевих петицій її не пропустив, і це викликало обурення у сумчанина. Але відмова у розміщенні петиції була цілком правильно обґрунтована. Закон є закон, права є у всіх”, – написав на своїй сторінці у фейсбуці журналіст Михайло Курочкін.
Свої думки з цього приводу він виклав у розгорнутому пості:
“Але сама петиція мене потішила. По-перше, посада директора КП – не конкурсна і на жаль, автор петиції цього не знає, як і ті, хто робив репости. Ну це ж елементарні речі! Що ж до невиконання та перевищення повноважень, то автор петиції, коли я поцікавився у нього, відповів, що це пов’язано з історією Пр.Козацького, що у Сумах.
Але сам він цю історію, як я зрозумів, не знає, лише чув від мешканців проспекту.
Короткий зміст історії.
Дорожній гравій після зимового утримання та листя з вулиць, доки не впорядкували полігон, вивозили у яр у проспекті. Було підписано відповідний документ, згідно з яким керівництво ЖК погоджується на умови утримання доріг за вказаним проспектом. Так кілька років усе йшло нормально, поки не відбулися зміни в керівництві, а ті вже вирішили висунути вимоги трохи більше. Ці вимоги місто і КП не влаштували, почався конфлікт…
Щоправда, конфлікт роздмухували жителі ЖК (але лише ДЕЯКІ і за чудовим збігом які мали амбіції балотуватися) перед останніми виборами. Щойно вибори пройшли, конфлікт також швидко зник, як і виник. Думаю, що самі здогадаєтеся, що я маю на увазі.
За фактом КП порушувало й керівництво ЖК також, бо не мало права ні про що домовлятися, бо земля міська – раз, та й звалище робити не можна-два. Але яр так гарно запинали та утрамбували, що з’явилися нові ділянки для забудови у престижному проспекті. А це немаленькі гроші! Тут деякі в ЖК збиралися руку накласти, про конфлікт вже не було мови, але не встигли…і вони образилися. Буває. Таке життя воно бентежне.
У чому причина сьогодні?
Вже кілька років одна дуже правляча партія намагається посадити на керівні місця у КП своїх людей. Особливо актуально це зараз під час війни, коли фінансові потоки переважно бюджетні. Що тільки не намагалися зробити, щоби взяти до рук КП. Аудит, перевірки правоохоронних органів тощо. Але на жаль для них, вони так нічого не знайшли. Тоді пішли іншим шляхом.
Поки в Сумах був Діма «дуженагороджений» і «нікудинетікавший», без підпису якого казначейство не виділяло жодної копійки, тендерів на дороги Сумської ТГ взагалі майже не було. Згадайте як рубався тендер на Пр.Лушпи, коли КП виграло, але його одразу скасовували і так неодноразово. А чому? Та тому, що відкати непомірні були оголошені і в КП сказали – НІ. Ах, ні? Ну, тоді й нічого не отримаєте.
Тендери почали зливатись під приватні фірми. Ті, хто стежить за тим, що відбувається на прозоро, бачать самі всі. Мало таких людей, які кажуть – НІ. Але Шляхрембуд має маленьку перевагу перед іншими. Вони можуть продавати асфальт і тп, тобто, ще якось заробляти на себе.
Згадайте КП Зеленбуд, хто там був раніше та хто керує зараз. Багато хто знає чому так сталося. До речі, сумчани дуже часто помиляються, коли звинувачують КП у тому, що роботи недовиконані чи ями швидко утворилися тому що… Ну, по-перше, сьогодні не лише КП робить дороги у Сумах! І КП не обирає де проводити роботи. Винятково ТЕНДЕР та згідно з договором з балансоутримувачем! Це треба пам’ятати! По-друге, якщо виділено 100 гривень, а потрібно 160 гривень, то зроблено буде на 100 і від цього нікуди не подітися, бо, як я писав, КП постійно перевіряють.
І ось зараз тривають торги, бо у директора КП закінчується термін контракту. Що буде те й буде. Але знаючи хто хоче, повірте краще нехай той, хто сьогодні, бо ті хто хоче там НІ 100% не скажуть. Там скажуть ТАК рівно настільки, наскільки буде поставлена умова. Хто від цього виграє? Очевидно, що не місто.
Отож автор петиції, я так підозрюю, теж знає, кого хочуть поставити і намагається цьому допомогти. Але якби Дмитро розумів, що тільки одна людина приймає рішення, хто буде директором КП, а мова про ЛИСЕНКА і він же підписує контракт, то не припустився б безглуздої помилки про «конкурс». І точно посада директора КП це не держслужба.
Людина просто не знає, як працює місцеве самоврядування і припустимо, що не знає, хто стоїть за людьми, які претендують на КП. І зазвичай потім такі люди не беруть на себе відповідальність за тих, кому протоптали доріжку. Хоча я про Дмитра чув лише з позитивного боку, як про волонтера. Ще чув, що він буд помічником депутата. Дивно, що помічники не знають елементарних речей.
І ще кілька слів від себе. Коли почалася війна, багато добровольців пам’ятають, що робив Вегера, який нікуди не втік. Багато хто навіть не знає, що поява деяких добровольчих формувань це його ініціатива. Мало хто знає, як під обстрілами розвозили плити на блокпости, заправлялася бойова техніка на базі КП тощо. І комбат 211-го правильно вручив директору КП нагороду.
Директор КП не святий! І ніколи ним не був. Але й не хвалько. Тому що поки одні пиляли він купував техніку для КП, не отримуючи з бюджету міста жодної копійки. Хоча ці гроші можна було легко розпиляти.
Тож обґрунтовано критика я завжди ЗА, хоч Вегера, хоч на мою адресу. Але я завжди буду проти необґрунтованих звинувачень, хоч би кого це стосувалося, навіть Лисенка…” – написав Михайло Курочкін.