Хірурги Сумської обласної клінічної лікарні провели унікальну лапароскопічну фундоплікацію на стравоході

Про це повідомили на сторінці КНП СОР “Сумська обласна клінічна лікарня”. На сьогодні у хірургічному відділенні лікарні  вже проведено понад 5 таких оперативних втручань.

Детально про захворювання та сучасний метод його лікування, який застосовують фахівці, йдеться у дописі:

“Пацієнтка М. протягом останніх 20 років страждала на печію, напади нудоти, блювання та біль у верхній частині живота.
Неприємні відчуття з часом підсилювались, приєднався біль за грудиною, який особливо підсилювався при фізичних навантаженнях. Під час обстежень у 2015 році був встановлений діагноз: грижа стравохідного отвору діафрагми (ГСОД).
У Сумській області частота виявлення ГСОД коливається від 3% до 33%, а в літньому віці — до 50% серед патологій шлунково-кишкового тракту (ШКТ).
Грижа стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) — захворювання, при якому відбувається зміщення нижньої частини стравоходу або шлунка щодо діафрагми з черевної порожнини в грудну.
Основним ускладненням ГСОД є рефлюкс-езофагіт. На тлі регулярного закидання шлункового вмісту соляної кислоти та ферментів травлення) у просвіт стравоходу відбуваються запальні зміни стравохідної стінки, які можуть бути виражені в різному ступені.
Тривале існування рефлюкс-езофагіту призводить до ракового переродження стінки стравоходу.
Єдиним методом лікування людей з даним діагнозом є оперативне втручання, пацієнтка від операції відмовлялась.
Зараз у Сумській обласній клінічній лікарні оперативне втручання проходить методом лапароскопічної фундоплікації по Ніссену з задньою крурорафією (ушивання ніжок діафрагми). Цей метод вважається найбільш адекватним способом відновлення бар’єрної функції шлунково-стравохідного переходу.
У Сумській обласній клінічній лікарні у 2023 році розпочали оперативні лапароскопічні фундоплікації на стравоході, які є малотравматичними та значно полегшують післяопераційний реабілітаційний період, на відміну від відкритого типу оперативних втручань. Це мала травматичність з вираженим косметичним ефектом, зниження післяопераційних ускладнень, рання реабілітація та інші фактори роблять оперативні втручання через лапароскопічні доступи операціями вибору у лікуванні грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) та їх ускладнень.
На сьогодні у хірургічному відділенні лікарні разом з професором Олексієм Велігоцьким вже проведено понад п’яти оперативних втручань.
Пацієнтка М., дізнавшись про нові методи лікування її хвороби, ухвалила рішення про операцію, щоб позбутися своєї недуги.
Унікальна лапароскопічна фундоплікація з приводу кили стравохідного отвору діафрагми ІІІ ст. завдяки нашим хірургам та керівнику операційної бригади професору, доктору м.н. Олексію Миколайовичу Велігоцькому пройшла успішно. Пацієнтка позбулась неприємних відчуттів”.