“Це рішення було соборним”: прессекретар Сумської єпархії ПЦУ розповів про перехід на новий календар

Усі 177 парафій Сумської єпархії перейшли на новий церковний календар із 1 вересня. Як відбувся цей процес на Сумщині – розповів прессекретар Сумської єпархії ПЦУ Павло Сушинський. 

“Зміна календаря відбулася з 1 вересня поточного року. Чому? Тому що ця дата вибрана недаремно, бо саме початок індикту — нового церковного року починається саме з 1 вересня. Новий церковний рік починається в вересні. Відповідно, будь-яка церковна реформа, якщо вона впроваджується в церкві вона впроваджується з початку церковного року”, – говорить Павло.

За словами прессекретаря, це рішення було соборним. Тобто прийнято на помісному соборі всієї церквою не тільки духовенством, але й духовенством і мирянами 27 липня у стінах Софії Київської. Проголосовано своєю більшістю і відповідно впроваджено з 1 вересня 2023 року, як обов’язкове для всіх. Але все ж таки залишена можливість за громадами, де цього бажають, залишатися як за старим стилем. Тобто, та чи інша конкретна громада, не важливо чи Сумської єпархії, чи якоїсь іншої єпархії ПЦУ бажає залишатися за старим стилем, то вона це може робити й надалі. У Сумський Єпархії всі громади перейшли на Новоюліанський календар. Він був створений у 20 столітті і прийнятий під головуванням Вселенського патріарха Мелетія IV, як більш точний зі всіх трьох календарів, які є в церквах: серед Юліанського Григоріанського і Новоюліанського.

Новоюліанський календар є точніший і досконалий. Ну і відповідно, ним користується, разом із православною церквою України, з диптиха православних церков, з 15 помісних православних церков, користується вже 10, тобто більшість.

suspilne.media