Через що виникла різниця у тарифах КППВ та “Сумитеплоенерго” та до чого тут міська влада

«Котельня північного промислового вузла» та «Сумитеплоенерго» готуються забезпечити містян теплом і в наступному опалювальному періоді. Таку думку висловив в ефірі програми “Експертна думка” на телеканалі СТС директор ТОВ «Котельня північного промвузла» Олександр Резнік.

Послуги КППВ з генерації теплової енергії вищі за ціною, ніж у колег – «Сумитеплоенерго». Але варто враховувати, що «Сумитеплоенерго» може отримувати компенсацію різниці в тарифі при наданні послуг юридичним особам. Натомість КППВ такої можливості не має. Крім того, за словами керівника КППВ, компанії закуповують газ за кардинально різними цінами.

«Різниця в тому, що, коли «Сумитеплоенерго» подавало документи на затвердження тарифу, комерційна вартість природного газу становила 20 гривень. До речі, чинне законодавство вимагає подавати на затвердження тариф до 01 липня кожного року. Наше підприємство було створене лише в серпні. Тому ми не могли на той час подати на затвердження тариф», – говорить Олександр Резнік.

Коли ж міська рада затверджувала тариф для «КППВ», вартість комерційного газу становила вже 36 гривень. Від цієї різниці у вартості залежить і різниця у тарифах. Підприємства почали працювати в різних умовах.

«Чинним законодавством дійсно передбачалось проведення відповідних перерахунків при наданні послуг юридичних особам. Механізм перерахунку був чітко визначений. Він мав відбуватися у разі коливання ціни комерційного газу на ринках.

В опалювальному періоді 2022-2023 року ціна природного газу не змінюється, як було у попередні періоди. Ціна чітко зафіксована у цивільно-правовій угоді, яку ми підписали на початку опалювального сезону з «Нафтогазтрейдингом». Ми змушені придбавати газ по 36 гривень, це умова договору, ми не можемо від неї відійти. Тому підстав для перерахунку немає», – говорить пан Олександр.

За його інформацією, неможливість проведення перерахунку в опалювальному сезоні 2022-2023 років визначена і в роз’ясненнях Міністерства розвитку громад та територій.

“Цей конфлікт був створений штучно Сумською міською радою для того, щоб приховати від громадськості ті дії, які вони проводять з нашим місцевим бюджетом”, – вважає директор КППВ.

Не менш важлива проблема – інвестиційна програма «Котельні північного промвузла». Міська влада, депутати й виконавчий комітет досі не розглянули цей документ підприємства. Хоча саме від нього залежить і вартість послуг, і модернізація теплових мереж.

Більше інформації – вже сьогодні після вечірнього блоку новин у повному випуску програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.