“Чим далі в ліс, тим товщий перевізник”, – Микола Скомороха про тарифи на перевезення сміття в Сумах

Формування тарифу на перевезення сміття — саме цим питанням зацікавився запрошений експерт програми “Експертна думка” на телеканалі СТС Микола Скомороха, полковник СБУ у відставці.

У той час, як влада запевняла, що буде їх розраховувати, на сайтах перевізників вже були оприлюднені затверджені тарифи.

“Побачивши це, я зрозумів, у нас є все, крім контролю та порядку, бо влада планує розглядати питання тарифів, а на сайті перевезників – у одного «Сервіс Ресурс» 15 лютого 23 року виставлені нові тарифи, а у «Amusson» – 10 березня”, – говорить експерт.

Також він ставив питання, хто ж опікується захороненням, утилізацією, вивезенням відходів. Казали: «Чисте місто» – утилізацією, захороненням, а вивезенням- «Amusson» та «Сервіс Ресурс».

“Все добре, тільки в тарифі «Amusson» та «Сервіс Ресурс» закладені захоронення та утилізація.

Як не крути, в тому питанні, де приймається від населення в кубах, а здається на полігон в тоннах – “1000 чортів в путі”. І жодних проблем, аби поставити камеру на в’їзді на полігон, поставити камеру на вагах,з робити фотофіксацію фактичної ваги, а не розрахунку, тому що коефіцієнти враховуються на 20-тонну машину, приймається коефіцієнт, і за рахунок стискання з 1 до 6 виходить 23 тонни – фактично 11 тонн, і в будь-якому показнику удвічі більші параметри.

Всі перевізники, які піднімають тариф, визначають нульову рентабельність. Дуже цікаво подивитись податкову звітність.

Гра лише в одні ворота, і це ворота перевізника”, – переконаний Микола Скомороха.

Детальніше — у повному випуску програми “Експертна думка” на телеканалі СТС.