Чи потрібні габіони в Сумах?

Військові наполягають, що так.

Деякі сумські водії продовжують скаржитись на встановлені на основних магістралях міста захисні споруди – так звані габіони. Журналісти вирішили з’ясувати, наскільки вони потрібні, та чи захистять у разі чого.

Сітчасті конструкції, наповнені піском, з’явилися на багатьох вулицях Сум у червні. Відтоді навколо цих конструкцій трапилося декілька дорожньо-транспортних пригод, а деякі сумчани не припиняють критикувати їх встановлення. Часто у зв’язку з інцидентами з габіонами лунають звинувачення на адресу влади територіальної громади чи міського голови Сум. У свою чергу влада обласного центру заявляє, що це не її ідея, а вимоги військових.

Необхідність встановлення габіонів прокоментував командир оперативно-тактичного угруповання «Суми» генерал-майор Олександр Нестеренко.

Він зазначив, що це дійсно ідея військових. Габіони призначені для того, щоб затримати рух колон техніки противника. Встановили їх превентивно, заздалегідь, бо у випадку появи на вулицях обласного центру ворожих підрозділів часу на їх облаштування вже не буде. Це перешкода, яка дає можливість вогневим мобільним групам, наприклад гранатометникам чи кулеметникам, розміщуватися за нею та вести вогонь по ворогу, тим самим не допускаючи безперешкодного проходу колон рашистів.

Водночас аналіз ДТП з габіонами засвідчує, що їх скоюють керманичі, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння.

За словами Олександра Нестеренка, обговорювалися також плани встановлення перед габіонами бетонних блоків. Так, це спричиняє незручності для водіїв, але варто не забувати, що Суми – прикордонне місто, яке має бути убезпечене від всіляких несподіванок.

sumypost.com за матеріалами «Суспільне Суми»