Чому McDonalds не може відкритися в Сумах та Харкові

Понад 15% робочого часу втрачали київські торговельні центри під час повітряних тривог у жовтні 2022 року. Скільки часу вони втрачають у 2023 році, чому McDonalds не відновлює роботу у Сумах, але працює в Одесі, розповіли учасники панельної дискусії RAU EXPO 2023.

«Ми ведемо облік часу, скільки не працюють наші ТРЦ внаслідок повітряних тривог. Найвищі показники були у Києві у жовтні минулого року — понад 15% робочого часу. Останні пів року у Києві — менше 3%, у Львові та Вінниці — близько 1%», — розповіла Наталія Кравець, комерційний директор Dragon Capital Property Management.

Ця компанія володіє п’ятьма торгівельними центрами, з них три у Києві та по одному — у Львові і Вінниці.

Керуючий партнер Retail.Pro Артем Ретин також зауважив, що днями спілкувався з представниками мережі McDonalds, які є орендарями приміщень Retail.Pro.

«Вони пояснили, чому не працюють у Сумах, Харкові та Запоріжжі. Вони рахують кількість тривог, помножують на час відновлення роботи комплексу і роблять висновки, що в цих містах працювати не можуть, бо дуже велика кількість тривог. У Чернігові та Одесі працюють, бо там тривог трошки менше», — розповів Ретин.

Дискусійним для учасників розмови залишилося питання: чи має ТРЦ змушувати відвідувачів покинути заклад на період повітряної тривоги. Більшість вважають, що це залежить від розташування (чи є найближче інше укриття) та конструкції будівлі (чи передбачені у ньому підземні паркінги та укриття).

thepage.ua