“Щоб формувати суспільну думку щодо НАТО, має бути спільна робота науковців, влади та медіа”, – Микола Назаров

Новий випуск програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко, який вже цієї п’ятниці виходить на телеканалі СТС присвячений питанню вступу України до НАТО.

Для Сумської області це питання стоїть дуже гостро з огляду на те, що ми є прикордонною областю, і довжина кордону з країною-агресоркою росією на Сумщині становить понад 560 км.

Своїми думками з цього приводу під час круглого столу поділився Микола Назаров – директор Центру досліджень регіональної безпеки, кандидат політичних наук.

«Ми навряд чи зможемо самостійно комплексно забезпечити нашу безпеку, тому ми впевнені з колегами, що членство у НАТО є безальтернативним для забезпечння безпеки України», – говорить пан Микола.

Центр досліджень регіональної безпеки створений у 2016 році. Фахівці центру займаються різною тематикою, яка безпосередньо пов’язана з регіональною безпекою, і один з фокусів – це НАТО.

Ми впевнені, що це дуже важливо, що це безпосередньо впливає на безпеку України, і в першу чергу Сумської області. Тому це наш пріоритет, і ми займаємося ним вже 5 років. Є дослідження, є соціологія, але один із важливих напрямків – це робота з молоддю і з різними цільовими групами – це студенти, школярі, це всі ті, хто, як тут вже зазначалося, досить погано обізнані в цій тематиці. Я можу повністю підтвердити, що у школі ці теми не підіймаються, тому, коли приходять в університет студенти, вони не знають, що таке НАТО.

Щоб доносити інформацію, це має бути спільна робота — університету, громадськості, влади, журналістів. І це сприятиме досягненню результату. Адже самостійно наш центр не має достатньо ресурсу, щоб самостійно вирішити питання інформування людей і формування суспільної думки.

І ця програма, цей круглий стіл, який ми сьогодні проводимо, – це теж один з інструментів популяризації цієї теми”, – переконаний Микола Назаров.

Більше ви можете побачити вже завтра в повному випуску програми “Експертна думка” одразу після вечірнього випуску новин на телеканалі СТС.