Юна мешканка Сумщини розмалювала на огорожі дірки, які залишились після ворожих обстрілів

14-річна Вероніка Майборода – дівчина креативна і творча. А тому і підхід до життєвих питань у неї неординарний та нестандартний.

Так, слова відомої пісні «Там, де ти намалюєш квіти навколо слідів від куль на стіні», знайшли своє відображення у прикордонній Великій Писарівці, яка постійно перебуває під ворожим вогнем і потерпає від агресивного сусіда.

Юна героїня нашої статті в селищі не так давно – усього два роки: приїхали з мамою і братом з Харкова сюди до бабусі, та так і залишилися. Адже саме тут вони відчувають себе по-справжньому щасливими, після довгого життя в мегаполісі.

Те, що Вероніка – натура творча, не дивно: це передалося на генетичному рівні. Бабуся дівчинки – професійний художник-модельєр, освіту здобувала в Києві. А мама – відома в Харкові співачка. Своїм талантом Наталія (так звуть жінку) встигла завоювати широку авдиторію шанувальників і серед великописарівчан.

«Коли ми купували цей будинок, були здивовані доволі міцним цокольним приміщенням, – розповідає пані Наталія. – Там така територія, такі стіни! Там жити можна! А коли почалася війна, ми одразу зрозуміли, який далекоглядний був той чоловік, колишній господар! Під час «прильотів» увесь дім ходуном ходить, тріскається, а в підвалі – затишно і безпечно! Хоч і страшно, але є надія на те, що залишимося живими!».

Вийшовши назовні після чергового бомбардування, мама з донькою побачили, що їх металеві ворота перетворені на суцільне решето.

Наталію це серйозно гнітило, вона боялася на них дивитися – все нагадувало про пережиті нещодавно жахіття і про те, що війна триває, обстріли продовжуються щодня, і жити взагалі дуже страшно…

Ситуацію врятувала Вероніка, озброївшись своїм творчим талантом та неабияким оптимізмом. Дівчинка дістала з шухляди акрилові фарби: бабусин подарунок лежав без діла вже понад рік. Увімкнула на тік-тоці пісню про розмальовані кулі і взялася до роботи.

Першою справою школярка розмалювала три отвори від куль на хвіртці, перетворивши кожен з них на чудернацьку дивовижну казкову квіточку! Вийшло красиво! А головне – мама повеселішала! І вже не так страшно їй стало заходити у двір!

А за два тижні восьмикласниця долучила до арт-терапії двох своїх подружок, і вже разом перетворили зрешітчені ворота на яскравий квітник. Щоб вистачило фарби, змішували її з водою. А потім, поглянувши на результат кропіткої творчої праці, вирішили продовжити життя своєму квітнику, покривши його спеціальним розчином, який захищає від дощу та вітру.

Пані Наталія милується тепер цими воротами і не збирається їх міняти на нові. Зізнається, що донечці вдалося вилікувати її від страху, спричиненого війною. Тепер ворота викликають у жінки не негативні, а позитивні емоції!

14-річна Вероніка стала прикладом для наслідування мешканцям Великої Писарівки: невдовзі на вулицях селища почали з’являтися аналогічні квітники з дірок від куль.

А ще наша юна героїня – справжній ковток живої води для брата та батька: обидва захищають Україну і саме Веронічка додає їм сил та оптимізму!

Ваш Шанс