Юрій Бова: «Іноземні партнери готові допомагати, але все має відбуватися чесно, без корупції»

Тростянецька територіальна громада останніх 3 роки посідала І місце за динамікою соцекономрозвитку в Україні, але через війну й окупацію втратила величезний економічний потенціал.  

Про це під час круглого столу «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни», організованого та проведеного телекомпанією СТС у співпраці з авторитетними експертами, говорив голова Тростянецької громади Юрій Бова.

«У Тростянці стояла російська армія, озброєна до зубів: 300 одиниць техніки, 1000 військових. Кантемирівська дивізія, і проти них пішли 50 наших хлопців. Спробувати вибити.  Ці хлопці – 18 героїв з мого підрозділу, –  нагороджені орденом «За мужність», один – посмертно…  Оце ми втратили, а що здобули?  Ми здобули єдність. Ми здобули колосальну кількість однодумців, готових боронити нашу землю. І ми знаємо, як воювати», – говорить Юрій Бова.

Під час окупації на Тростянеччині було знищено понад 100 одиниць російської техніки та елітні військові частини ворога. Це відбувалося у взаємодії військових і громадянського суспільства, говорить очільник Тростянецької громади:

“Кожна бабуся давала координати, ризикуючи життям. Наші герої в окупованому місті навчились злітати кожен день квадрокоптером, знімати позиції  росіян і передавати ці дані на Генштаб”.

Наслідки окупації для Тростянеччини були жахливими:  пошкоджено і зруйновано 1556 об’єктів, 120 млн євро – це лише зовнішні збитки будівель, не говорячи про повністю  розграбовані об’єкти освіти, культури, адміноб’єкти.

Наразі у відновленні громади дуже допомагають міжнародні партнери.

«Ми дуже вдячні нашим партнерам. Вже отримали генератори з Голландії, ще 10 генераторів стоїть в Чехії, німці збирають, поляки… Латвійські автобуси їздять по Тростянцю. Сьогодні діти з Тростянця відпочивають у Франції. Усе це об’єднало нас зі світом.

Завдяки патріотизму і нашій мужності світ побачив, що українська нація дуже смілива і дуже потужна, і вони готові допомагати, але ми маємо діяти й говорити чесно і відверто, без корупції. Вони хочуть допомагати конкретно й адресно: місто – місту, конкретним людям.

Сьогодні шанс для всіх наших міст – знайти партнерів за кордоном, і обласна влада має це ініціювати, зібрати мерів, організувати поїздки, – онлайн-заходи, круглі столи, конференції», – висловив свою думку голова Тростянецької ТГ.


Перший випуск проєкту «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни» – в ефірі телеканалу СТС вже цього тижня. Слідкуйте за нашими сторінками в соцмережах! Там – ексклюзивні думки експертів, гострі теми та неочікувані висновки.

Facebook
Telegram
Instagram
YouTube