“Якби було з чого, то ми б і танк зробили”: бойові “феї” із Сум чаклують над хімічними грілками для наших військових

Вони називають себе загоном “фей”. Ці бойові дівчата від початку вторгнення допомагають українським військовим. Одна з останніх їхніх розробок – хімічна грілка. Детальніше –  у матеріалі Спецкору

За кілька років до повномасштабного вторгнення Дарина Ігнатенко разом зі своєю родиною мешкала за кордоном. Тепер же в буремні часи повернулася додому. Про таке рішення жінка не пошкодувала жодного разу. Навіть тоді, коли після 24 лютого ворожі танки колесили якраз під її будинком на околиці Сум.

Саме тоді, каже Дарина, її родина переселилася із багатоповерхівки у приватний будинок і почала “чаклувати”. Спочатку жінка пекла пиріжки разом зі своїми подругами для бійців територіальної оборони міста, готували їм обіди, розносили їжу для людей із інвалідністю, які лишилися на самоті після масштабної евакуації сумчан.Одним словом – робили все, що могли. Кажуть, якби було з чого, то і танки виробляли б, аби пришвидшити Перемогу.

А свій загін рукодільниць назвали “фєї”. Цієї ж зими волонтерки постали перед черговим викликом. Від військових був запит на “зробіть щось таке, аби можна було зігрітися швидко”. І “фєї” почали експериментувати.

“В Інтернеті ми знайшли відео про хімічні грілки. Почали дізнаватися, як же їх зробити. І врешті після двох тижнів експериментів виготовили першу дієву хімічну грілку. Відправили пробну партію хлопцям нашим, захисникам. І далі понеслося… Запитів на ці грілки було настільки багато, що ми безупину варили-варили… і не встигали”, – розповідає Дарина.

Хімічна грілка – це пакет із рідиною (виварена в оцті сода), яка активується за допомогою кристалів цієї ж суміші. За рахунок хімічної реакції вона може нагріватися до 60 градусів.

Якщо засунути таку грілку під бушлат чи під бронік, то вона тримає тепло 3 години, а якшо у спальник – то і всі 5 годин.

329513031 8719524091454193 2648579185902544393 n

Ця штука є багаторазовою – суміш грілки можна перекип’ятити, і вона знову готова до використання. Зараз “феї” готують на фронт чергову партію грілок. Є запит на більш як 10 000 штук. Пакування для виробів волонтеркам дали безкоштовно, а от наповнення треба закуповувати.

Нині потрібні кошти для покупки суміші для грілок.

Деталі про те, як можна допомогти “фєям”, на сторінці Дарини Ігнатенко. 

Також волонтерки виготовляють окопні свічки, закуповують продукти та ліки для наших військових, які нині на передньому краї фронту.