Яким буде новий навчальний рік на Сумщині?

Головну увагу у підготовці цього навчального року, як і минулого року, приділено безпеці учнів та всіх людей, які задіяні в навчальному процесі. Про це повідомила під час брифінгу в Офіційному медіацентрі Сумської ОВА директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.

«Першого вересня ми розпочинаємо 2023-2024 навчальний рік. В залежності від того, яка буде безпекова ситуація, таку форму організації своєї роботи і будуть організовувати заклади освіти. Якщо дозволятиме безпекова ситуація, наявність та оснащення укриттів, наявність охоронної системи чи її елементів, заклад освіти працюватиме за очною чи змішаною формою навчання. В залежності від того, яка місткість укриття, також буде організована або очна, або змішана форма навчання. У громадах, які знаходяться в наказі Мінреінтеграції (17 громад, що перебувають в зоні можливих бойових дій), форма навчання буде дистанційною», – повідомила Гробова.

За її словами, наявність укриття в закладі освіти – це базова вимога. Укриття мають бути в кожному начальному закладі, де навчання проходить офлайн, або у безпосередній близькості до нього та розраховані на всіх учасників навчального процесу. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання може проводитися в декілька змін. Також мають бути створені запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів. У випадку повітряної тривоги в регіоні освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті до завершення тривоги.

У випадку необхідності, окремі школи можуть переводитися з однієї форми навчання на іншу, пропозиції напрацьовуються та формуються ОМС спільно з батьками дітей та подаються до ОВА, рішення залежить в тому числі від безпекової ситуації в регіоні, повідомила Сумська ОВА.