«Якою б складною не була ситуація, ми не припиняли роботу»: фахівці лікарні №5 про діяльність медзакладу в умовах війни

Сумська міська клінічна лікарня №5 – медичний заклад хірургічного профілю, тут працює 4 хірургічних відділення. У разі необхідності одночасно можна задіяти 7 операційних. Тож найбільший на Сумщині операційний блок ще задовго до війни послідовно укомплектовували найновітнішим обладнанням: і для відкритих операцій, і для малоінвазивної хірургії.

«У нас є рентген-операційна, тут проводяться оперативні втручання під контролем рентгенографії, рентгеноскопії за допомогою С-дуги, яка дозволяє в реальному часі робити рентгенівські знімки. Ми в цій операційній почали працювати з квітня: хоч ситуація в місті та області й була небезпечною, ніхто не зупиняв роботу, особливо, коли це невідкладна хірургічна допомога. Вона надавалась і буде надаватись. Це наша робота», – говорить лікар-хірург лікарні №5 Дмитро Яблочник.

Завідувач хірургічного відділення лікарні №5 Олександр Перерва впевнений: під час війни як ніколи пацієнтам потрібна професійна допомога. У напружених ситуаціях мотивувала саме ця відповідальність:

«Лютий і березень – дуже складно було, був потік поранених, і не тільки військових, а, на жаль, і цивільних. І кульові, і мінно-вибухові. Наш колектив – ніхто не поїхав, лікарі 100% всі залишились і виконували свої обов’язки. І коли відключення світла були, операції проводилися».

У відділенні анестезіології – 12 ліжок інтенсивної терапії, пацієнтів не залишали без нагляду навіть у найнебезпечніші моменти.

«Шок був для нас усіх. Але він скінчився тоді, як наш директор вранці 24 лютого, як завжди, провів 5-хвилинку. Наш колектив ця ситуація згуртувала. Були моменти, що ми забирали свої сім’ї, тому що була небезпека авіаударів. Ми стали сильніші однозначно, згуртованіші», – переконаний завідувач відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Ігор Бандура.

Незважаючи на дефіцит усього, коли місто було оточене, усі відділення 5-ї лікарні були на 100% забезпечені медикаментами і продуктами, дякуючи гуманітарній допомозі доброчинців і підтримці держави.

«В цілому бюджет лікарні склав 264 млн – це за 2022 рік, ми отримали близько 190 млн – це були кошти, які держава виділяла. І 92 млн – кошти, які ми заробили: це надання послуг. Ми тоді ухвалили спільно таке рішення, що, як би не було, але лікарню потрібно розвивати. Удосконалювати діагностичний процес, виконувати ті зобов’язання, які ми підписали по 15 пакетах з НСЗУ, надання безкоштовної меддопомоги – у повному обсязі й якісно», – розповів керівник мед закладу В’ячеслав Петренко.