Як волонтерський проєкт «Добробат» допомагає у відновленні Сумщини

Добровольці з волонтерського руху «Добробат» допомагають у розборах завалів та відновлення помешкань на Сумщині. Проєкт був створений у квітні минулого року, щоб допомогти українцям як можна скоріше повернутись до своїх помешкань.

Багатоповерхівку у Тростянці допомагають розбирати волонтери з «Добробату». Всі квартири у будівлі вигоріли вщент. Розбирати конструкції, речі та виносити сміття допомагають не лише добровольці, а й місцеві мешканці, які не виїхали під час окупації міста.

«Цей будинок буде заселятись і відновлюватись , мешканці будуть тут жити, наша робота його очистити, я думаю, що ще два виїзди сюди буде, оскільки нам залишились 4 та 5 поверхи, вони найбільше постраждали, там був епіцентр пожежі і найбільше руйнувань» – коментує Олексій Клюєв, керівник Сумського осередку «Добробату».

Майже за рік роботи волонтерського руху вони здійснили більш ніж 70 виїздів по Сумщині. Крім Сумщини, осередки «добробатів» працюють у Київській, Чернігівській, Харківській, Миколаївській, Херсонській областях.

Волонтери не отримують жодної фінансової виплати за свою працю.

«Ми працюємо всі безкоштовно, на голову ентузіазмі», – говорить волонтер Андрій Кравченко.

За рік до волонтерського руху приєдналось до 40 тисяч людей, які допомагають відбудовувати знищені об’єкти інфраструктури – житлові будинки, школи, лікарні, адміністративні будівлі, які постраждали від дій російських окупантів.

Добробатівці – люди різних професій, різні за віком, але всі об’єднані спільною метою – допомогти відновити нашу країну.

Що ж стосується подальших планів, то наступним пунктом, куди планують їхати волонтери, стане Білопілля. Говорять: роботи багато, але якщо згуртуватися – обовязково все відбудують. І запрошують усіх, хто має час і бажання, долучатись до лав «добробатів».

Детальніше – у нашому відео: