Як сумські добровольці з ДРГ “Ромашка” трофеїли ворожу техніку на початку повномасштабної війни

Перший російський танк Т-72 сумські добровольці затрофеїли  рік тому – 1 березня. Його росіяни кинули в селі Токарі, що під Сумами. Серед добровольців, які з кінця лютого минулого року разом з іншими приганяли кинуту росіянами техніку, були Богдан Калініченко, В’ячеслав Бершов та Мирослав Завальний.

Спочатку чоловіки діяли за власною ініціативою, пізніше створили групу швидкого реагування “Ромашка”.

“Ну, спочатку почали ДРГ “Ромашка”. Якось прижилося. Це не пафосно. Це весело”, – розповів доброволець В`ячеслав Бершов з позивним “Спец”.

9 травня 2022-го російський трофейний танк – оновлену модель Т-72 – сумські добровольці вантажили для відправки на реставрацію.

“До речі, прикольно, що навкруги танка і взагалі всієї покинутої орками техніки валялися штани, бушлати, футболки, білизна якась. Посадки — загиджені, танки — кинуті”, – розповів доброволець Богдан Калініченко з позивним “Лицар”.

З “токарівського трофею”, розповідає Богдан, вдалося зняти боєкомплект. Це, зізнається, було непросто.

“Ми молоді-зелені були, в тому плані, що не розуміли, як його везти. Вкинули в бус і собі поїхали. Коли передавали — сапери на нас дивляться: а ви, кажуть, хлопці — хто? Ми кажемо — ДРГ “Ромашка”. Та ні, говорять, ви як Чіп і Дейл — “слабоуміє і отвага”. Тому що перед тим, як возити БК, з нього потрібно викручувати взривателі”, – розповів Богдан Калініченко.

Танк росіяни кинули, бо, припускає очевидиця тих подій Світлана, в них скінчилося пальне. Техніку, додає, одразу почали розбирати місцеві.

“Тяжко назвати це речами, бо це було брудне ганчір’я. Навіть мій брат умудрився стягнути звідти бронежилет. Як він тоді сказав: “Щось він схожий дуже на кришку унітаза”. Потім, коли цю техніку вже витягували, місцеве населення знов злякалося: знову техніка російська пішла? Та ні, це наші хлопці потягли”, – розповіла Світлана.

Вже за два дні – третього березня, чоловіки працювали біля села Ополонське – звідти вони трактором витягли російський БТР. Їздили, говорять, здебільшого по Сумському району.

“Їздили по селах, там де ще росіяни стояли. Заїжджали і в Червоне, і в Низи їздили, коли вони там були, ділилися інформацією з військовими”, – сказав доброволець В`ячеслав Бершов.

“Вони дуже “розумні” були — коли вони “посадили” БТР, тобто він застряг (в Ополонському – ред.), вони вирішили “дьорнути” його танком, коли застряг БТР і танк, вони вирішили взяти другий танк. В рядочок, обережненько, і стояли: два танки і БТР”, – розповів доброволець Богдан.

А найвіддаленіше місце, звідки довелося гнати техніку, – село Їздецьке, що поблизу Великої Писарівки, згадує він. Звідти чоловіки притягнули два російських танки та БАТ.

Всі здобуті трофеї – боєприпаси та техніку, за словами чоловіків, передавали на потреби Збройних Сил України.

“Гусеничної техніки 12 одиниць, дуже багато колісної техніки. Ми займалися відправленням техніки і на ремзаводи, щось ми робили тут, на місці, завдяки 15-му батальйону”, – розповів Мирослав Завальний з повним “Мір”.

Абсолютна кооперація всіх з усіма – так згадують ті події добровольці. “Лицар” каже: після війни планує відновити власний бізнес. Поки ж:

“Я думаю, що російська федерація повинна перестати існувати, і все буде добре, і мир в усьому світі. Як кажуть, не пощастило нам з сусідом”.

Суспільне