Із бюджету Сумської громади виділили кошти на програму з безплатної заміни суглобів

Рішення про програму безоплатного ендопротезування у міськраді затвердили 31 серпня 2022 року.

За словами сумського міського голови Олександра Лисенка, кожна з лікарень отримала з бюджету громади по одному мільйону гривень. Коли пацієнт подає документи на протезування коштом громади, спеціальна комісія проводить обстеження, вивчає документи та вирішує, яким у черзі буде цей пацієнт.

«Сама операція зі встановлення протеза є безплатною для пацієнта. Її оплачує Національна служба здоров’я України. А протез людина після досліджень або має придбати сама, або може потрапити в цю програму й отримати коштом Сумської територіальної громади. Інші громади там само можуть профінансувати купівлю протеза своєму пацієнту, а операцію  в нашій лікарні ми зробимо безплатно», — говорить головний лікар Клінічної лікарні Святого Пантелеймона Володимир Поцелуєв.

За його словами, зараз черга на ендопротезування складається з 45 людей. Стати у таку чергу можна через гарячу лінію або за направленням від сімейного лікаря до ортопеда-травматолога. Кожна з лікарень, що отримали фінансування за програмою, зможе безплатно встановити по 20 суглобів за цей рік.

«Цементний суглоб на сьогодні коштує 50-55 тисяч, а безцементний десь 60-75. Звичайно, що безцементний кращий. Ця програма на мільйон закриє десь 20 людей у нашій лікарні й 20 – у Центральній міській клінічній лікарні. Ми з колегами з міської лікарні постійно говоримо, що треба збільшити фінансування, але для цього потрібно знати, скільки людей потребує заміни суглобів. Тому ми закликаємо потенційних кандидатів на таку операцію звернутися до лікаря, щоб ми поставили їх на чергу і після цього проінформували міського голову та депутатський корпус щодо реальної потреби в Сумах», — пояснює Володимир Поцелуєв.

Він також додає, що зараз оголосили тендер на закупівлю ендопротезів. Лікар припускає, що це будуть штучні суглоби європейських або американських виробників.

Для запису в чергу необхідно звернутись у Комісію з визначення права осіб на проведення безплатного ендопротезування. Комісія складається зі спеціалістів лікарні та управління охорони здоров’я Сумської міської ради, йдеться на сайті лікарні.

Кандидати на протезування мають надати такі документи:

  • заява встановленого Комісією зразка;
  • згода на обробку персональних даних;
  • копія паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків з пред’явленням оригіналів відповідних документів;
  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • виписка із медичної карти амбулаторного хворого та, у разі проведеного раніше стаціонарного лікування, виписка із медичної карти стаціонарного хворого з результатами обстежень;
  • направлення особи на Комісію, видане лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем нагляду, оформлене належним чином;
  • довідки про доходи людини, яка потребує ендопротезування, та кожного з членів сім’ї;
  • декларація про доходи людини, яка має право на безоплатне проведення ендопротезів великих суглобів.

Трибуна