Іноземні студенти СумДУ, які повернулися до Сум з евакуації, поділилися своїми історіями

На захід, що відбувся днями у Конгрес-центрі Сумського державного університету, запросили іноземних здобувачів вищої освіти, які після евакуації у березні минулого року повернулися до Сум.

Мета проведення «SumDU International Event «Life Stories on Campus» – відновлення комунікації університету з іноземними студентами, які перебувають безпосередньо в Сумах, обговорення важливих питань їх навчання і проживання у місті в умовах воєнного стану, налагодження живого діалогу між викладачами і здобувачами освіти, розвиток міжкультурного спілкування.

Модераторами заходу виступили: доцентка, заступниця начальника управління міжнародного співробітництва СумДУ Тетяна Майборода та професорка, виконавча директорка ГО «Центр освіти впродовж життя» Ганна Швіндіна.

Учасники були розподілені на дві групи, й у тренінговому форматі «Кола історій» кожен з учасників ділився історіями свого студентського життя після початку військової агресії в Україні, розповів, де перебував в евакуації, як почувається після повернення до кампусу СумДУ, чи підтримали це рішення батьки, чи адаптувався в нинішніх умовах, яка допомога потрібна від університету.

Спілкування відбулося надзвичайно емоційне, жваве, динамічне, і найголовніше – модераторам вдалося створити довірливу атмосферу серед учасників. Студенти охоче обмінювалися думками з модераторами, один з одним, дуже позитивно відгукувалися про захід.

“Усе було фантастично, я дуже, дуже радий бачити всіх моїх друзів і ділитися своїм досвідом, своїми відчуттями, які нам довелося пережити за цей рік війни”, – ділиться враженнями учасник заходу Аль Амін Бадуша.

Студенти кажуть, що найбільше хвилювалися з початком широкомасштабної російської агресії, крім власної безпеки, ще й за долю диплому, адже було й лишається велике бажання завершити освіту саме в СумДУ, і це підтверджує високий імідж вишу серед здобувачів вищої освіти з інших країн.

“Сумський державний університет має дуже хороший рейтинг, світовий рейтинг. Тож мої батьки дозволили мені продовжити навчання, аби здобути фах і отримати диплом”, – говорить студентка Панчолі Вібхуті Ашокбхай.

“Як добре, що через стільки часу ми знову повернулися до Сум, тому що ми вже провели тут 5,5 років, тож це наша дружня країна, дружнє місто. І люди тут привітні. Вони нам кажуть: «О, ти тут. Це добре. Ти сміливий». Мені дуже приємно це чути”, – каже Западія Вірал Панкаджбхай.

Як зазначила Тетяна Майборода, в університеті багато уваги приділяється міжкультурним зв’язкам, і захід «Life Stories on Campus» покликаний посприяти їх подальшому розвитку. Такі зустрічі також потрібні для більш комфортної адаптації іноземних студентів після вимушеного виїзду за межі Сум, говорить пані Тетяна. А ще вони надзвичайно важливі для нас, для місцевих жителів, які лишаються тут, адже присутність іноземців у місті є вагомим психологічним чинником, котрий зміцнює почуття підтримки і єднання з іншими народами, посилює віру у відновлення життя, яке ми мали до війни, у мирне майбутнє.

Отже, іноземні здобувачі вищої освіти СумДУ продовжують активне студентське життя попри виклики часу, опановують бажану професію, і разом з нами вірять в якнайшвидшу перемогу України!