Історії наших героїв: військовик з позивним “Друїд” захищає Сумщину у лавах 117-ї бригади

Ян Литвиненко має позивний «Друїд». До війни чоловік працював водієм у різних сферах. Перед самою війною чоловік чекав запрошення на виїзд на роботу до Польщі. Вже 28 лютого запрошення мало надійти, але 24 плани змінилися….

24 лютого

24 лютого Яна розбудила о 5.00 дружина і розказала, що почалася велика війна. Чоловік одразу вдягнувся, зустрівся з товаришами, багато з яких учасники АТО, для обговорення подальших дій. Після цього вирушив на розподільчу дільницю. На наступний день Ян прийшов до території Кадетського корпусу, де його і записали до одного з підрозділів 117 бригади.

Родина і служба

Ян має дружину та маленького 2-річного сина. Спочатку відправив родину як внутрішньо переміщених осіб до Польщі. Влітку, коли ситуація на Сумщині покращилась, родина повернулася додому.

Про службу чоловік розказує, що були змішані почуття. Було і цікаво, і від тої цікавості трохи страшно:

«Головне, пояснити собі на холодну голову, що ти маєш це робити як чоловік, бо крім тебе, та таких чоловіків як ти, цього ніхто не зробить», – пояснює Ян.

Чоловік говорить, що росіяни надалі навряд чи матимуть стратегічні цілі щодо Сумщини. Але, якщо вони знову захочуть транзитом пройти крізь область, то апетит втратять на перших 20 км. Тим більше, що, на відміну від 24 лютого, сьогодні область повністю захищена підрозділами бригади.

Думки про перемогу

«Я чітко знаю, що інакшого варіанту, як перемога, для нас бути не може. Ця земля буде українською до останнього справжнього Українця!», – говорить Ян.

Після війни чоловік планує залишитись в лавах Збройних Сил України. Постійно вдосконалює свої навички у військовій справі і навчає інших бійців з добровольчих формувань тактико-спеціальній підготовці. Крім того, Ян трохи жалкує, що не залишився свого часу на контрактній службі після строкової, яку проходив у 2006 році в лавах Кіровоградського 3-го полку спецпризначення. Адже, так мав би більше змоги передати отримані знання і навички іншим бійцям.