10 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ КНИГ СВІТУ ЗА КІЛЬКІСТЮ ПРОДАНИХ ПРИМІРНИКІВ

Популярні сайти, видання, газети та журнали щороку складають власні списки бестселерів, чим додають книзі неабиякого авторитету. Зізнайтеся, ви не раз купували книгу лише через те, що на обкладинці було зазначено The New York Times Best Sellers, Amazon Best Sellers чи Книга року ВВС.

А от американський письменник та видавець Джеймс Чапман (James Chapman) вирішив скласти інший список найпопулярніших книг у світі, який базувався б не на суб’єктивних думках літературних критиків та читачів, а виключно на цифрах – тобто на кількості примірників, які було продано.

Відтак, рейтинг було складено на підставі кількості надрукованих і проданих книг за останні півстоліття. Бо що ще може так красномовно сказати про популярність книжки, як не кількість проданих примірників?

Яка вона – десятка кращих з кращих книг, які у світі впродовж останніх п’ятдесяти років купували найчастіше?

10. ДУМАЙ І БАГАТІЙ, НАПОЛЕОН ГІЛЛ

  • Проданих примірників: 30 мільйонів

Вперше книга лектора, автора та бізнес-консультанта Наполеона Гілла була опублікована в 1937 році. До 2015 року в світі було продано понад 100 мільйонів копій.

Якщо коротко, то в книзі представлені 13 кроків, як домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності. Наполеон Хілл на собі протестував ці уроки, адже ще юнаком йому доводилося багато працювати, щоб оплатити собі навчання в університеті. На створення книги його підштовхнув Ендрю Карнегі.

За останні 50 років книга розійшлася тиражем в 30 мільйонів екземплярів і досі залишається однією з найбільш популярних в світі.

9. ЗВІЯНІ ВІТРОМ, МАРГАРЕТ МІТЧЕЛЛ

  • Проданих примірників: 33 мільйони

Всесвітньовідомий і єдиний твір американської письменниці Маргарет Мітчелл (сама авторка загинула в автокатастрофі) – це неймовірна історія кохання і боротьби за життя в такий складний період, як війна. Події відбуваються на Півдні США під час Громадянської війни (1861-1865 рр.) та повоєнної Реконструкції.

Вперше роман вийшов друком 30 червня 1936 року і вже до кінця року було продано понад мільйон примірників. Загальний тираж книги більш ніж 130 мільйонів, понад 70 перевидань. Твір перекладено 37 мовами.

Екранізацію роману здійснено 1939 року американським кінорежисером Віктором Флемінгом (10 «Оскарів»). 1937 року роман отримав Пулітцерівську премію; за версією часопису «Ньюсвік» посідає 16-те місце у рейтингу найкращих книг усіх часів і народів; входить до списку «100 книг століття», складеного газетою «Монд».

Протягом останніх 50 років було продано близько 33 мільйонів екземплярів книги.

8. СУТІНКИ, СТЕФЕНІ МАЄР

  • Проданих примірників: 43 мільйони

Найбільш популярний роман про вампірів в світі. Сюжет цієї книги буквально приснився Стефені Маєр і через три роки в світ вийшла перша книга про роман дівчини і вампіра, який харчується кров’ю тварин.

Критики неоднозначно відгукувалися про цю книгу, але, тим не менш, роман приніс великий успіх авторці.

Його переклали 37 мовами світу і продали понад 43 мільйони примірників.

7. АЛХІМІК, ПАУЛО КОЕЛЬЙО

  • Проданих примірників: 65 мільйонів

Це перша книга, через яку світ зміг ближче познайомитися з одним із найпопулярніших авторів сучасності Пауло Коельйо. Історія оповідає про мандрівки пастуха Сантьяго, який відправився на пошуки єгипетських скарбів, що приснилися йому уві сні. На його шляху безліч випробувань і труднощів, але він їх успішно долає і знаходить найголовніший скарб – життєвий досвід.

Книга була перекладена на 67 мов світу, її прочитали жителі 117 країн світу, а тираж в 65 мільйонів екземплярів розійшовся миттєво.

6. ЩОДЕННИК АННИ ФРАНК, АННА ФРАНК

  • Проданих примірників: 67 мільйонів

Щоденник Анни Франк розповідає про одну із найжорстокіших сторінок людської історії – Голокост.

Понад два роки юна Анна Франк разом із сім’єю переховувалася на горищі фабрики у спеціально облаштованому сховищі. Щоденник цієї дівчинки зібрав спогади про їхнє спільне життя, переживання, страхи, мрії…

Свої записи єврейська дівчинка вела з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року. Останній запис у щоденнику датований 1 серпня 1944 року, через три дні гестапо заарештувало всіх, хто ховався в притулку. Сама Анна померла в концтаборі Берґен-Бельзен. Її записи збереглися і були передані її вцілілому в Освенцімі батькові Отто Франку, який у 1947 році склав скорочений варіант для публікації.

Щоденник дівчинки був перекладений на 67 мов світу і розпроданий накладом більш, ніж 67 мільйонів екземплярів книг.

5. КОД ДА ВІНЧІ, ДЕН БРАУН

  • Проданих примірників: 81 мільйон

Містичний детектив американського письменника Дена Брауна, виданий у 2003 році. Головний герой – професор симвології Гарвардського університету Роберт Ленгдон. Разом з парижанкою Софі Неве йому вдається розкрити вбивство та відгадати загадку, яку століттями оберігало братство «Пріорат Сіону». Роберт знаходить таємні матеріали, які вказують на справжнє походження християнства та життя Ісуса Христа.

Цікаво, що книга була вороже зустріта Ватиканом та представниками церкви. Ватикан навіть вирішив спростувати інформацію, подану у романі, а також створив путівники по «Коду да Вінчі», які пояснюють події книги із точки зору церкви і заперечують їх.

За перший же тиждень продажу «Код да Вінчі» посів перше місце в списку Нью-Йоркських бестселерів. Книга була перекладена 44 мовами. Загалом було продано понад 81 мільйон примірників.

4. ВОЛОДАР ПЕРСНІВ, ДЖ. Р. Р. ТОЛКІН

  • Проданих примірників: 103 мільйони

Фентезі розповідає про магічне Кільце Всевладдя, навколо якого відбуваються різні перипетії. Спочатку автор хотів залишити головним героєм хоббіта Більбо, але він не дуже підходив на цю роль. Це мав бути вольовий і безстрашний герой. Як наслідок, світ побачив захоплюючу трилогію на чолі з Фродо Беггінсом, племінником Більбо.

Роман розійшовся тиражем в 103 мільйони примірників і став однією з найбільш популярних книг в усьому світі.

3. ГАРРІ ПОТТЕР, ДЖОАН РОУЛІНГ

  • Проданих примірників: 400 мільйонів

Ні для кого, мабуть, не секрет, що серія книг Джоан Роулінг носить звання найбільш популярних книг серед молоді. А оповідають вони про хлопчика-сироту, якому від народження були дані магічні здібності.

Її книги одержали світове визнання, виграли низку нагород і вийшли тиражем понад 400 мільйонів примірників. Септологія очолила список найбільш продаваних серій романів в історії та була екранізована в серії однойменних кінофільмів, у продюсуванні та створенні сценарію до яких доклалась і сама письменниця.

Останні чотири книги серії постійно є найшвидше продаваними книгами в історії, цей рекорд заключна книга Гаррі Поттер і смертельні реліквії утримує й досі.

2. ЦИТАТИ З ТВОРІВ МАО ЦЗЕДУНА, МАО ЦЗЕДУН

  • Проданих примірників: 820 мільйонів

Назва книги говорить сама за себе. У ній зібрано 427 цитат правителя Китайської Народної Республіки, теоретика маоїзму, поета, засновника та лідера Китайської комуністичної партії (ККП).

За часів правління Мао (1949-1959) кожному жителю КНР потрібно було знати ці цитати і дотримуватися їх.

За останні 50 років світ побачив 820 мільйонів екземплярів книг.

1. БІБЛІЯ

  • Проданих примірників: 3,9 мільярда

Біблія не поступається першістю у списку найпопулярніших книг світу. Вона була перекладена на 2000 мов світу. Загалом було видано близько 3,9 мільярдів книг. Християнському Святому Письму вже близько 4000 років, але воно щорічно залишається на першій позиції найпопулярніших книг світу.

За останні 50 років Біблія з величезним відривом випередила усі інші книги з колосальною кількістю проданих примірників – 3,9 мільярда.

Джерело: Deztop