133 жителя Сум хворіють на СНІД

За даними Управління охорони Сумської ОДА, в обласному центрі станом на 1 квітня 2016 року проживає 443 ВІЛ-інфіковані людини, у т. ч. 133 хворих на СНІД.

У Сумській області під медичним наглядом перебувають 1293 ВІЛ-позитивних людей, із них життєво необхідну АРВ-терапію отримує – 658 (у тому числі 32 неповнолітні дитини). 

В Україні кількість ВІЛ-позитивних людей сягає 230 000 осіб. Наразі лікування отримує чверть усіх ВІЛ-інфікованих в Україні, а знає про свій ВІЛ-позитивний статус лише половина.

За майже 30 років епідемії в Україні від СНІДу померло 39 085 людей. Усі вони могли б жити і до сьогодні, якби вчасно пройшли обстеження на ВІЛ та отримали необхідне лікування. Якщо кожна ВІЛ-інфікована людина в Україні вчасно дізнається про свій ВІЛ-статус та отримає АРТ-терапію, це дозволить зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу у найближчі роки, говорять лікарі.

Додамо, що днями місто Суми підтримало Всеукраїнську акцію «Безпечна кров», присвячену Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. У торгівельно-розважальному центрі «Мануфактура» пройшла акція «Безпечна кров. Склади свій тест на ВІЛ». Відвідувачам та покупцям було запропоновано пройти тест на ВІЛ, а також отримати поради фахівців, як уберегтися від інфікування ВІЛ та як зберегти повноцінне життя у разі виявлення хвороби. За 3 години 46 сумчан дізналися про свій ВІЛ-статус безкоштовно та, за їх бажанням, конфіденційно.