“24 лютого не повториться. Однозначно” – командир ОТУ “Суми” генерал-лейтенант Володимир Кравченко

У Сумах представили нового командира ОТУ «Суми». Ним став Володимир Кравченко, генерал-лейтенант, командир оперативного командування «Північ» (2017-2019), командувач ООС (2019-2021).

Журналісти СТС розпитали військового про обстановку на кордоні та загрозу повторного ворожого наступу.

«Приїхав з потужною командою, з досвідченими офіцерами, спеціалістами. Ми разом були у березні-червні на Запоріжжі, потім на Волині, зараз, згідно з наказом Головнокомандувача ЗСУ, прибули у Суми. Ситуація безпекова стабільна, контрольована, створення наступальних угруповань на території рф не відмічається», – говорить генерал.

Проте продовжуються обстріли прикордоння Сумщини. Також зберігається загроза ракетних і авіаційних ударів. Тому військові просять не нехтувати сигналами про повітряну тривогу.

«Наші підрозділи займають визначені оборонні рубежі, готуються до оборони, займаються фортифікаційними обладнанням місцевості проходять планові заняття»,  – повідомляє Володимир Кравченко.

Під час першої зустрічі з журналістами Володимир Кравченко спростував чутки про «виведення» військових із Сумщини:

«Кількість військових не зменшилася, триває планова ротація. Як би там не було, у нас тут не лінія фронту. Тому хтось виводиться на відновлення боєздатності, а інші підрозділи, в тому числі і територіальної оборони, заходять на позиції, де важче».

«24 лютого не буде. Однозначно. Я в цьому впевнений на 100 відсотків», – заспокоїв мешканців Сумщини командир ОТУ “Суми“.

Ім’я майбутнього голови Сумської ОВА поки не відоме і військовому керівництву в регіоні. Але комунікація з адміністрацією та органами місцевого самоврядування налагоджена.

«Щоденно офіцери ОТУ “Суми” взаємодіють з відповідними підрозділами ОВА, і незалежно від того, хто буде керівником ОВА, це не зміниться, є інституція, є в неї функції, і вони будуть виконуватись в будь-якому разі», – говорить т.в.о. голови Сумської ОВА Тарас Савченко.

Керівництво ОТУ «Суми» та ОВА просить жителів області довіряти лише офіційним каналам інформації.

«Якщо буде загрозлива ситуація або якась інформація, яку повинне знати населення, щодо загроз ракетних обстрілів, ще чогось, інформація буде надаватись через офіційні канали ОВА та ОТУ “Суми”, – говорить Тарас Савченко.

«Не тільки влада і військові, а всі складові сил безпеки вас не залишать, це і СБУ, і Нацполіція, ДСНС. Ми весь час будемо з вами», – запевняє Володимир Кравченко.

Детальніше – у нашому відео: