У Сумах вшанували жертв Голокосту

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, пише Укрінформ.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

У Сумах о 9:00 відбулось покладання квітів біля пам’ятного знаку замученим і розстріляним у лютому 1942 року євреям (Центральне кладовище).

32

33

Читайте також:

  1. Можливе підвищення тарифів: що думають сумчани?

  2. Сумчанину з інвалідністю відмовили у безкоштовному проїзді: позиція перевізника

  3. «Освіта. Рік незламності»: у Сумах відбувся форум директорів закладів середньої освіти

  4. Всі крім ОПЗЖ: у Сумській міській раді нове депутатське об’єднання

  5. Водію, якого підозрюють у спричиненні смертельної ДТП у Сумах, обрали запобіжний захід — перебування під вартою без права на заставу

  6. Без ОПЗЖ: депутати Сумської міськради об’єдналися заради посилення обороноздатності міста й області

  7. У Сумах поліція шукала 8-річного хлопчика, який пішов покататись на ліфті у ТРЦ

  8. У центрі Сум п’яний водій на Mitsubishi зніс паркан та сітілайт

  9. Куди депутати Сумської міськради спрямували кошти громади

  10. «Клята війна не дала поховати у рідному селі»: загинув український захисник, який все доросле життя був на війні