39 дітей з Тростянецької громади вирушають у подорож до Франції

Французьке місто Женнвільє запросило групу дітей з Тростянецької міської територіальної громади взяти участь в екскурсійно-туристичній подорожі до Французької республіки, яка триватиме з 23 січня по 17 лютого 2023 року.
У поїздку вирушили діти, які найбільше постраждали під час бойових дій: ті, у кого зруйноване чи пошкоджене майно, у кого загинули під час окупації близькі родичі, діти військовослужбовців ЗСУ.
Усі витрати вартості поїздки: перевезення, проживання, харчування, –  бере на себе французька сторона. Група дітей буде проживати у комфортабельному старовинному замку Chateau de Menilles, Rue Roderer, Франція. На кожний день заплановані різноманітні заходи, екскурсії, відвідини історичних місць, подорожі, прогулянки тощо. Дітей будуть супроводжувати 6 педагогів.
Така подорож стала можливою за підтримки  французьких друзів – мера міста Патріс Леклерк разом з іншим партнером Бенджаміном Атва, говорить міський голова Тростянця Юрій Бова.
Вона буде першою, але не останньою – навесні та влітку Францію відвідають інші діти з Тростянеччини. Очільник громади побажав дітям цікавої подорожі та запевнив, що ця подія їм запам’ятається назавжди, бо французька сторона приготувала дуже змістовну та насичену програму.
Діти були захоплені передчуттям подорожі, тож щиро всміхалися та вже планували, як будуть відпочивати. Дівчата найбільше мріють про екскурсію до Ейфелевої вежі, хлопці – про життя у справжньому замку. Дитячі очі світяться від щастя та очікування нових вражень та пригод!
Дякували міській владі за організацію поїздки й батьки.
«Ми безмежно вдячні всім, хто від ідеї і до втілення організовував цей відпочинок для наших дітей, які бачили і обстріли, і вибухи, і окупацію, пережили холод і голод! Ми дуже цінуємо цю можливість психологічного розвантаження нашої дитини-підлітка. Нехай три тижні просто побуде в тиші, спокої та без постійних тривог та відключень» – розповів тато одного з дітей.

Довідково: Меніль (фр. Ménilles) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нормандія, розташований на відстані близько 75 км на захід від Парижа, 50 км на південний схід від Руана, 16 км на схід від Евре. Був відомий з XII століття завдяки виробництву вина ченцями абатства Ноя.