48 учителів Сумщини успішно пройшли сертифікацію у 2022 році

1 грудня 2022 року рішенням комісії Державної служби якості освіти України визначено, що за результатами вивчення практичного досвіду роботи вчителів пороговий бал становить 122 бали.

Цей рік є особливим: навіть в умовах повномасштабної війни в Сумській області на сертифікацію зареєструвалося 83 учасника (при квоті 60 осіб), з них 75 взяли участь у незалежному тестуванні.

До другого етапу сертифікації допущено 54 учителя, з них всі успішно здійснили самооцінювання в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd. Третій етап сертифікації − вивчення практичного досвіду роботи вчителів − проходив у дистанційному форматі. 48 учителів Сумської області подолали пороговий бал, що складає 88%!

«Передусім сертифікація є інструментом для реалізації певного процесу. І цей інструмент закладає фундамент стратегічного розвитку професійності вчителя. А основною метою такої діяльності є якісне функціонування всієї системи освіти. Ми розглядаємо особистість кожного вчителя в цілісній системі – кожен є невід’ємною одиницею, від якої залежить функціонування всієї галузі», – наголосила начальниця управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла РЯБУХА.

Наразі завершився четвертий рік сертифікації вчителів. Упродовж чотирьох років пілотування в сертифікації педагогічних працівників узяло участь 6154 учителів початкових класів, із них успішно пройшли сертифікацію − 3967 педагоги. У Сумській області за цей період для проходження сертифікації зареєстровано 193 особи, з яких сертифіковано 132.

Успішна сертифікація зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати.

Довідково.

Відповідно до положень законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» сертифіковані вчителі мають право на зарахування сертифікації як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником з присвоєнням відповідної кваліфікаційної категорії та/чи педагогічного звання; на-доплату у розмірі 20% до ставки заробітної плати.

У випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.