«8 місяців без бюджету в умовах війни. Це недержавницька позиція. У програші всі», – Тетяна Мироненко про ситуацію у Степанівській громаді

Єдина громада в Україні, в якій з початку року депутати досі не проголосували за головний фінансовий документ, – це Степанівська громада на Сумщині. Про те, як і чому так сталося, як громада живе вже 8 місяців без бюджету в умовах війни, говорили на круглому столі в рамках програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.

«Степанівська громада без бюджету – це безпорадність чиновників чи цілеспрямоване її знищення? Я не хочу так думати. Тому що ми всі засвідчили в перші дні війни, що ми не безпорадні, ми – нація, і ми можемо згуртуватися», – говорить ведуча проєкту, представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Сумській області Тетяна Мироненко.

Це вкрай складна ситуація, переконана пані Тетяна, зазначаючи, що, на перший погляд, немає підстав для реагування представника уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Сумській області.

«Ніби ж все нормально. Де тут порушуються права? А от коли ти занурюєшся туди, то розумієш, що вони порушуються глобально. Потерпають люди. Громада живе і не має бюджету. Не працює жодна державна програма. У громаді нічого не робиться, крім тихого життя чиновників і регулярних виплат  їм зарплат і премій.

Бюджет на 2023 рік не затверджений, звіт про виконання кошторису за 2022 рік депутатам не представлений. Проте зарплата чиновникам виплачується, вони ходять на роботу. Пересічний громадянин впевнений, що державні люди працюють. Але як? Про це мешканці Степанівської громади висловились самі. Я звертаю увагу і депутатів, і голови Степанівської громади. Це ж ваш електорат, це люди, громадяни. Я подивилась, як складаються документи, які відповіді надає голова громади на запити депутатів. Це викликає обурення. Зважаючи на мій довготривалий досвід у державних правоохоронних органах, як на мене, це просто недержавницька позиція», – говорить ведуча програми, звертаючись до тих, від кого залежить вирішення цієї складної проблеми.


Більше інформації – вже незабаром на телеканалі СТС у програмі «Експертна думка» з Тетяною Мироненко.