8 травня в Україні відзначають День памʼяті та примирення

Сьогодні, 8 травня, Україна разом з усім цивілізованим світом відзначає День памʼяті та примирення, вшановуючи тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни, що тривала з 1939 по 1945 рік. Символом цього дня є квітка маку.

Ми пам’ятаємо, які страждання на нашу землю принесла Друга світова…

Але зараз війна знову на українській землі – війна, розв’язана диктаторським режимом країни-агресорки росії. З часів Другої світової це найбільша війна в Європі. Все те, про що ми з болем у серці читали в книжках, повторюючи “Ніколи знову!”, усі жахіття повномасштабної жорстокої війни стали нашою реальністю, тому що сусіди з країни-агресорки мали зовсім інше гасло – “Можем павтаріть”…

Але Україна вистоїть і переможе. Бо за нами – правда і справедливість. І неймовірна підтримка наших західних партнерів. І найголовніше – наша українська лють, мужність і сила духу, наша козацька кров і прагнення бути вільними. Тож обов’язково святкуватимемо Перемогу над рашистами.

А сьогодні відзначаємо День пам’яті та примирення, який символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження: диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.