Роменчани створили велетенську писанку

У цьому році до Великодня на подвір’ї ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відкрили велетенську писанку висотою 2,3 м і шириною 1,7 м, що стало незвичайною подією не лише для училищної родини, а й приємною несподіванкою для містян.

Писанку створили учні Роменського вищого професійного училища. З ініціативи учнівського самоврядування та за підтримки адміністрації закладу група ентузіастів доклала максимум зусиль для реалізації та втілення творчого задуму. Протягом двох місяців фахівці різних напрямків працювали над монтажем металевого каркасу, обшивкою, опорядженням та художнім розписом, щоб на Чистий четвер відбулося урочисте відкриття неповторної писанки.

В орнаменті використано різні знаки. Квітка позначає незатьмарені душі дітей, що мають народитися, чистоту помислів та дій, ще вона є символом кохання. «Безкінечник» символізує вічність, плинність життя, періодичність змін пір року, сонячний рух, перебіг подій. «Дощові потоки» – це небесна волога, що падає з неба, тобто дощ. «Сігма» («юрок») – знак змія, символічне зображення Бога підземного царства, що у вигляді блискавки викликає дощ. Змій є охоронцем домашньої оселі. «Зірка» відображає сонце, символ неба та порядку небесних світил, знак космосу. «Ромби», «квадрати» – знаки, що позначають зоряне поле, загальний символ жіночої основи в природі.