А ви були у сумському музеї Чехова?

Класик світової літератури. Лікар за фахом. 29 січня відзначили річницю з дня народження відомого письменника Антона Павловича Чехова. 

Антон Чехов – один з найвідоміших драматургів світу. За своє життя письменник відвідав низку міст, не оминув і Сумщину – два літніх сезони провів обласному центрі на Луці в. Разом з родиною він жив у флігелі, який належав сім’ї поміщиків Линтварьових. 60 років тому у цьому будинку відкрили музей на честь Антона Павловича.

Потрапивши всередину, ви одразу поринете у ХІХ століття. Усі експонати настільки чітко відображають побут тих часів, що складається враження, ніби Антон Павлович ще кілька годин тому сидів у своєму кабінеті та писав свої знамениті твори.

За час перебування на Сумщині Чехов написав чимало відомих робіт.

“На Луці Антон Павлович працював наприклад над п’єсою «Лісовик». Написав тут твір «Трагік мимоволі». Також він тут написав «Нудну історію», – розповідає Дар’я Майборода, старша наукова співробітниця меморіального будинку-музею А.П. Чехова у Сумах.

Окрім творчості, велику частину свого часу Антон Павлович приділяв медицині. Недаремно у його кабінеті письмовий стіл розташований поряд з лікарським куточком.  Обидва ці заняття – це справи всього життя драматурга.

“Тут є різноманітні пляшечки для ліків, саквояж, з яким він міг ходити на виклик. Цікаво, що Чехов купував ліки за власний кошт. Тут він допомагав великій кількості селян. Люди вишиковувались навіть у черги”, – говорить Дар’я Майборода.

У вільний від роботи час Чехов любив відпочивати на природі.  Серед захоплень письменника особливе місце посідала риболовля – разом з Линтварьовими вони рибалили у ставку та у Пслі, ловили рибу, раків.

У музеї Чехова кожна річ так чи інакше пов’язана з періодом перебування письменника у Сумах. Один із найцінніших експонатів – тарілка, яку молодший брат Антона Павловича Михайло подарував родині Линтварьових.

Минулого року музей став одним із історико-культурних об’єктів, який має цифрову мітку. На вході до музею встановлена табличка з QR-кодом, відсканувавши який, можна завантажити до свого смартфону міні-фільм про цей музей.

Більше ви можете побачити у нашому сюжеті: