Аграрії Сумщини відмовляються робити агрохімічні паспорти на землю

У Сумській ОДА відбувся круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухами.

«Я був у Німеччині та дізнався, що в цій країні від фермерів, які експортують екологічно чисті товари, вимагають всю «історію ґрунтів», на яких вирощена ця продукція, за 10 років, – зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Якщо ми вже зараз не зробимо паспортизацію українських земель, то завтра не зможемо Європі надати докази про чистоту і корисність українських овочів і фруктів. Нам варто думати про майбутнє вже сьогодні».

За словами головного інженера-грунтознавця Сумської філії інституту охорони ґрунтів Сергія Біцая, на жаль, не всі власники бажають сьогодні робити агрохімічні паспорти на землю. Водночас нинішні аграрії не завжди правильно експлуатують землі, забруднюють ділянки пестицидами і нітратами, знижують родючість головного українського ресурсу. А без паспорта ніхто не знає, в якому стані надали землю у користування і чи змінився її стан протягом років.

«Проблему паспортизації земель, особливо при зміні власника, необхідно вирішувати на законодавчому рівні, – наголосила заступник директора Департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Валентина Пелих. – Постанова Кабміну передбачає при передачі землі у користування обов’язковість проведення паспортизації. Але Закон України про землеустрій її не передбачає. Тому сьогодні необхідно внести відповідні зміни до законодавства».