Актуальні вакансії: ситуація з працевлаштуванням на Сумщині

Працевлаштування на Сумщині. За останній місяць ситуація попиту і пропозицій на ринку праці суттєво не змінилась, говорять у центрі зайнятості. Проте, у порівнянні з довоєнним часом, кількість роботодавців зменшилась. У квітні подали близько 1200 вакансій.

“Це говорить про те, що роботодавці починають працювати, роботодавцям потрібні кадри. У першу чергу це все-таки робітничі професії. Це швачки,  трактористи, тому що починається сезон, це водії. Це підсобні робітники, сторожі, прибиральниці”, – говорить Лідія Павлик, заступниця директора Сумського обласного центру зайнятості.

Серед спеціалістів найбільша потреба в інженерах, бухгалтерах, енергетиках та сімейних лікарях.

Останнім часом збільшилась і кількість тих, хто шукає роботу.

“Система реєстрації зараз на законодавчому рівні на період воєнного стану теж спростилася. Люди можуть як особисто прийти до центру зайнятості для реєстрації, так і зареєструватися через електронний застосунок дія або подати документи в інший електронний спосіб”, – розповідає Лідія Павлик.

Якщо ви маєте намір прийти в центр особисто, з собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, трудову книжку та документ про освіту. До слова, у квітні вдалося працевлаштувати близько 1300 жителів Сумщини.

“Якщо зараз людина бажає працевлаштуватися, але, на жаль ,для неї немає варіантів підходящої роботи, то можна змінити професію або отримати додаткові компетенції. Для цього повноцінно працює центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості”, – говорить пані Лідія.

Навчання можна обрати: очне або дуальне, тобто одразу з практикою у роботодавця.

Детальніше – у відео від СТС: