Алгоритм діагностує дитячу депресію за мовленням за три хвилини

Тривожністю і депресією страждають не тільки дорослі, але навіть діти з самого раннього віку. Вчені розробили діагностичний інструмент на основі штучного інтелекту, який працює краще, ніж лікарі.

Порушення психічного здоров’я в дорослому віці нерідко зароджуються ще в дитинстві, проте в цей час діти часто вже не охоплені належною діагностикою. А батьки до симптомів тривожності не завжди ставляться серйозно. Тепер вчені створили об’єктивний діагностичний інструмент на основі ШІ, який за мовленням дитини визначає ознаки порушень.

“Ознаки тривожності і депресії у дітей називають інтерналізуючими розладами. Вважається, що кожна п’ята дитина в тій чи іншій формі страждає від них”.

Вчені провели дослідження з 71 дитиною віком від трьох до восьми років. Робота опублікована на сайті Вермонтского університету (США).

Учасники повинні були розповісти трихвилинну історію в умовах підвищеного стресу: їх оцінював строгий суддя, який відповідав тільки нейтрально або негативно. Крім того, розповідь кілька разів переривалася звуковим сигналом.

“Розроблений ученими алгоритм міг діагностувати розлади з точністю близько 80% всього лише за мовленням дитини. Результати були підтверджені після стандартного обстеження у лікаря”.

Алгоритм ідентифікує певні особливості мови дитини. Для цього іноді достатньо кількох секунд аудіозапису, наголошують вчені.

Дослідники вважають, що у методу є потенціал для визначення навіть незначних симптомів, які ще не очевидні батькам. Тепер команда планує перетворити алгоритм в скринінговий інструмент для клінічної практики. Можливо, він буде реалізований у вигляді додатку для смартфона.

Джерело: hightech.plus