Архієпископ Євлогій звернувся до Лисенка, щоб той не допустив руїни у центрі Сум

У листі до міського голови Сум Архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій просить не допустити руйнування будівлі Спасо-Преображенського собору, головного православного храму обласного центру. За його словами, сумчан  бентежить бездіяльність міської влади щодо порушень норм проведення земляних робіт у безпосередній близькості від старовинного собору.

“Я неодноразово звертався і до вас, і до Вашого попередника на посаді Сумського міського голови. На мою адресу надійшли формальні відповіді, питання заходів щодо врятування  собору обговорювалось, але ніяких дій так проведено і не було.

Поки тривала переписка, ситуація погіршилась ще більше. Величезна яма-котлован прямо перед центральним входом собору, що викопана більш ніж 15 років тому, обгорожена дощатим забором і на сьогодні заповнена побутовим сміттям, продовжує бути серйозною загрозою для будівлі пам’ятки архітектури,  адже є фактором порушення щільності грунту у безпосередній близькості будівлі”, -йдеться у листі.

Крім того, пише Євлогій,  дощату огорожу, за якою сховали котлован із сміття, розмалювали веселими малюнками, тобто зносити її найближчим часом ніхто не збирається.

У своєму зверненні до сумського мера архієпископ зазначив, що у міста є багато нагальних проблем, що потребують вирішення, проте ігнорувати руйнування собору – не вихід.

“Але якщо за усіма цими проблемами ми станемо свідками рйнування храмів лише тому, що нам ніколи позасипати сміттєзвалища  у самому центрі міста – є великий шанс опинитись посеред велкиої руїни. І в прямому, і в переносному розумінні цього слова”, – написав владика.

Він попросив створити спеціальну комісію, яка б оцінила стан будівлі храму і надала рекомендації щодо ремонтних робіт.