Автоцивілка та КАСКО: чи одне й те саме?

Безпека за кермом – перше, про що необхідно подбати водієві. Це стосується не тільки справності самого транспортного засобу, але і надійної страховки. Від того, наскільки якісне покриття оформлено, залежить швидкість і легкість розв’язання проблем у разі дорожньої пригоди чи інших форс-мажорів. Головними страховками на дорозі є КАСКО й ОСЦПВ (в народі автоцивілка). Розглянемо, чим відрізняються види страхування і що краще за своєю специфікою.

Що таке ОСЦПВ

Автоцивілка корисна у разі, якщо винуватцем аварії стаєте ви. Вона покриє відновлення постраждалого автомобіля. Тобто оплачувати чеки з СТО і з лікарні (якщо є постраждалі) буде страховик, у якого придбаний поліс. Ремонт власної ж машини СК не покриває. Він лягає на ваші плечі. ОСЦПВ є обов’язковим видом страхування в Україні. Кожен водій наземного ТЗ повинен щорічно оформляти договір. Їзда без поліса або з простроченим строком дії загрожує штрафом у розмірі до 850 грн. Виплати по страховці не гумові, а чітко лімітовані. На майно закладено – 130 000 грн, на життя – 260 000 грн. Все, що перевищує суми, компенсується тим, хто спровокував ДТП. Однак, завжди можна докупити додатковий поліс ДЦВ, який покликаний розширити межі виплат.

На ціну страховки впливають три головні чинники:

 • тип транспортного засобу;
 • потужність двигуна;
 • місце прописки власника. Тут діє правило: чим більше місто, тим вища ціна.

Переваги страховки:

 1. ОСЦПВ дає шанс вийти з форс-мажору без великих фінансових труднощів і не компенсувати збитки потерпілій стороні;
 2. Поліс відносно недорогий. Його може дозволити собі купити будь-який автолюбитель;
 3. Договір доступний в електронному варіанті, що значно спрощує життя драйверам. Не потрібно друкувати електронний поліс ОСЦПВ, адже підтвердити його наявність можна з екрана мобільного пристрою. Після оформлення він також підтягнеться у додаток “Дія” та зберігається у базі Моторно-транспортного бюро. А ще Е-договір за замовчуванням дешевший на 10%, ніж паперовий бланк. До слова, ДЦВ також є у цифровому форматі.

Що таке КАСКО

КАСКО – добровільне страхування автомобіля від будь-яких надзвичайних ситуацій: викрадення, пожежа, ДТП, падіння предметів, пошкодження авто хуліганами та інше. Працює це таким чином: якщо особа потрапила у ДТП, страховик відшкодує їй повністю ремонт авто. Він також заплатить ринкову вартість при викраденні або повному знищенні. Поліс купується за бажанням та не є примусовим. Його можуть зажадати тільки при кредитуванні у конкретному банку. З огляду на те, що ризики по КАСКО серйозні, прайс поліса значно вищий, ніж в ОСЦПВ. Ціна залежить від багатьох складових:

 • середня вартість автомобіля;
 • вік автомобіля;
 • потужність двигуна;
 • стаж водіння власника;
 • місце зберігання ТЗ (гараж чи парковка на вулиці);
 • тип охоронного пристрою авто та інше.

Перед оформленням КАСКО фахівець СК робить оцінку транспорту. Через складну процедуру та суто індивідуальне ціноутворення поліса, на жаль, не можна повністю купити КАСКО онлайн.

 

Переваги страховки: 

 1. КАСКО орієнтоване не тільки на ДТП, але й на інші події. Це дає  водієві відчуття спокою за майно;
 2. Можливість оформити як повне КАСКО, так і часткове (наприклад, ДТП + викрадення).

Що вигідно при ДТП

Важливо розуміти, що у водія у випадку з автоцивілкою немає виходу – наявність поліса регламентується Законом. Тут потрібно правильно підібрати програму і страховика, щоб спілкування з СК і врегулювання події не стало тягарем. Якщо ж говорити про необхідність КАСКО, безумовно, договір – ще одна подушка безпеки. Якщо ви станете винуватцем аварії, ОСЦПВ покриє лише збитки третіх осіб, а КАСКО – ваші особисті по майну. Якщо ж ви потерпілий – зможете вибрати, який договір використовувати при отриманні відшкодування.

Поділитися в соцмережах: